Проблема всього міста: активні франківці вийшли на акцію, щоб відстояти готель “Дністер” (фото)

 • Десятки небайдужих містян зібралися під стінами готелю “Дністер” у центрі Івано-Франківська на мирну акцію протесту «Візуальний виклик».

  Людей обурює, що реставратори не тільки змінили зовнішній вигляд пам’ятки архітектури, але й зазіхнули на громадський простір біля готелю.

  Нагадаємо, у готелі “Дністер”, який є пам’яткою архітектури місцевого значення, вже п’ятий рік триває реставрація. Втім, досі ніхто не бачив проєкту, згідно з яким виконуються роботи.

  Станом на зараз, власник будівлі вже засклив міжколонний простір зі сторони вулиці Шевченка і таким чином тепер там немає вільного проходу, а також облаштував приватну паркову біля готелю.

  “Вимагаємо від забудівника пакет проєктної документації. Бо поки що жодні комісії на об’єкт не допускаються, документи не надаються. Активісти і активні мешканці не мають змоги зайти на будівлю”, – говорить один з ініціаторів акції, художник Андрій Єфіменко.

  Активісти зазначають, що такі дії є неприпустимими, адже колони є не тільки унікальними у плані архітектурних рішень, але й несуть на собі частину будинкової конструкції. Відтак, якось змінювати їх не можна.

  Так, треба битися за колонаду, але потрібно відстоювати всю будівлю. Ми всюди вже писали, але зараз потрібно переходити до рішучих дій”, – додає активістка Оксана Кондрин.

  Відтак, франківці вимагають у реставратора показати документи на виконання робіт, хто архітектор, хто давав дозволи на приватизацію, хто підписувався під дозволами, хто виконує роботи.

 • “Це проблема цілого міста, а не тільки нашої вулиці”, – підсумовують активісти.

  Люди також хочуть почути позицію міського голови Руслана Марцінківа щодо цієї ситуації.

  До слова: Колонаду готелю “Дністер” таки засклили: у Франківську розгорається скандал навколо реставрації пам’ятки архітектури

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!