Моспархат заявив, що “представники ПЦУ штурмом захопили церкву” в Івано-Франківську

 • Вчора, 28 березня, у храмі, що по вулиці Довженка в Івано-Франківську, віряни Православної церкви України прийшли, аби провести молебень. Втім, Московський патріархат всіляко перешкоджав проведенню молитви.

  Напередодні представники Московського патріархату заварили ворота, аби люди не змогли потрапити на територію храму, однак ця спроба виявилась марною, тож після того, як віряни та священнослужителі ПЦУ потрапили на територію, там розпилили газ.

  Все ж молебень за перемогу України провели, а мер Івано-Франківська Руслан Марцінків назвав цю подію історичною.

  Вже сьогодні, 29 березня, Івано-Франківська єпархія УПЦ заявила про те, що “Кафедральний собор Різдва Христового, останній чинний храм Української Православної Церкви у місті та області, був захоплений представниками ПЦУ внаслідок штурму”.

  “Щоб проникнути на територію, «активісти» знесли ворота, заблокували вірян та всі входи до храму. Після чого почався штурм бічних та вівтарних дверей, через які зловмисники і проникнули всередину. На жаль, під час штурму храму, який позиціювався як «мирна акція» (проведення яких в період дії воєнного стану заборонено законом) до вірян застосовували лайку, погрози, фізичну силу, переслідували та кидали камінням на вулиці”, – йдеться у дописі.

  Йшлося у дописі й про те, що єпископа Никиту побили.

  “Також був застосований нервово-паралітичний газ, внаслідок чого постраждав секретар єпархії прот. Василій Романюк. Чергова медична бригада почала надавати священнослужителю допомогу, який близько 30 хв. лежав без свідомості, тільки після того, як віряни повідомили, що ведуть відеофіксацію. Наразі він перебуває під наглядом медиків. Варто зауважити, що ЗМІ розповсюджують версію, що газ використали віряни УПЦ, однак відеозаписи з місця події свідчать про інше”, – стверджують в УПЦ.

  Також вони додали, що після заволодіння храмом на місце прибув мер міста Руслан Марцінків та народна депутатка України Оксана Савчук. За що організатори штурму офіційно подякували чиновникам та правоохоронцям, кажуть в УПЦ.

  Зазначимо, що це був останній храм в Івано-Франківську, який належав до УПЦ Московського патріархату.

  На сьогодні цей храм є власністю громади Православної церкви України. Громада офіційно зареєстрована і має право власності на ці приміщення. Раніше певні люди пробували захопити цей храм, але тепер усі правові документи дають право на служіння тут Православній церкві України.

  До теми: “Руїни у середмісті”: що буде на місці єпархії Моспархату в Івано-Франківську

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!