Хотів газон – отримав парковку

Іванофранківець Богдан Король неодноразово писав звернення у мерію, щоб відновити газон у дворі, який пошкодили через стоянку автомобілів. Але там його прохання зрозуміли з точністю до навпаки – облаштували парковку. Обурений такими діями пенсіонер вирішив шукати правду в суді. Він просить суд визнати бездіяльність мера та КП «МІУК» неправомірною та зобов’язати їх відновити зелені насадження і газон у дворі.

Богдан Король, мешканець будинку на вул. Степана Бандери, 12, скаржиться, що під вікнами квартир другого під’їзду, між будинками №10А та №12 мешканці, які мають автівки, паркують їх на траві й витолочили галявини. Що заїзд на газон, який по всьому периметру під час будівництва був огороджений закладеними на бетонну основу бордюрами, водії-рагулі виважили на ширину двох автомобілів і вивезли. А потім напроти першого під’їзду газон засипали відсівом, втрамбували катком і, таким чином, зробили місця для стоянки, фактично захопивши ці земельні ділянки.
16128684_1197336883677817_1177988272_n
19 листопада 2015 р. пан Богдан звернувся до міського голови Руслана Марцінківа, аби він усунув порушення наказу Державного комітету з житлово-комунального господарства від 17 травня 2005 р., згідно з яким забороняється проїзд і стоянка авто та інших видів транспорту на озеленених територіях. За дорученням міськвиконкому КП «Муніципальна інспекція з благоустрою» розглянула його заяву, виїхала на місце і встановила, що машини паркуються на твердому покритті, що не суперечить «Правилам благоустрою Івано-Франківська».

«За своїм культурно-освітнім рівнем тодішній в.о. начальника муніципальної інспекції Степан Кукула впритул не бачив, що поряд із самозахопленими ділянками, що втратили зелень під автомобілями, щільний, здоровий, яскравий, зелений трав’яний килим», – обурюється чоловік.

16144775_1197336930344479_326315818_n

Друга спроба

7 червня 2016 р. Богдан Король повторно написав скаргу міському голові та знову попросив його видати розпорядження, щоб відновити трав’яний газон із зеленими насадженнями. Крім того, він каже, що не раз телефонував меру за номерами, вказаними в газеті, яку розповсюджували перед звітом Марцінківа за 100 днів роботи, однак слухавку піднімав не він. А за номером, який міський голова дав йому на особистому прийомі громадян, Марцінків перестав відповідати. Хоча перед виборами з ним можна було поспілкуватися без проблем.

За словами пана Богдана, перед виборами він спілкувався з Русланом Марцінківим, який йому обіцяв, що у разі перемоги буде відновлювати запроектовані і колись облаштовані, а тепер занапащені газони із зеленими насадженнями. У своєму зверненні він нагадав меру ці його слова та закликав дотримати дане особисто йому перед виборами слово.

Натомість Богдан Король отримав відповідь від першого заступника міського голови Миколи Вітенка за 1 липня 2016 р., яка ще більше обурила чоловіка. У ній йшлося про те, що його звернення з питання влаштування стоянки на прибудинковій території будинку №12 на вул. Степана Бандери розглянуто, хоча у його зверненні не було ні слова про це. Навпаки, чоловік просив відновити газон.

Також у відповіді було сказано, що на адресу комунального департаменту надійшло звернення від депутата міськради Ігоря Саварина з питань облаштування прибудинкової території за адресою Бандери, 10А, в т.ч. щодо облаштування місця для паркування транспорту. Та оскільки кошти на це у бюджеті на 2016 р. не передбачені, то роботи не можуть бути виконані, але департамент включить цей об’єкт у перелік для фінансування у 2017 році.

16176646_1197336923677813_2085381878_n

Проте гроші, очевидно, таки знайшлися. Бо вже наприкінці 2016 р. газон забрукували, зрізали дерева та облаштували стоянку для автомобілів. Зрозумівши, що влада не просто ігнорує його скарги і прохання, а й перекручує їх, чоловік звернувся до керівника місцевої прокуратури Ігоря Стефанишина та попросив його припинити безлад, розведений міською владою, а також направити до міської ради запит щодо відповідності Вітенка займаній посаді. Втім, від прокуратури надійшла відповідь, що вона з 2014 р. не може перевіряти за письмовими зверненнями органи місцевого самоврядування.

Остання інстанція

Після того пан Богдан пішов до суду. В адміністративному позові про визнання неправомірною бездіяльності міського голови та МІУК та зобов’язання відновити зелені насадження на прибудинковій території багатоквартирних будинків №10А і №12 на вул. Степан Бандери він зазначає, що через паркування транспортних засобів газон фактично зруйнований. А це порушує його права як мешканця одного з цих будинків, на здорове і безпечне довкілля, позбавляє можливості відпочити на нечисленних зелених куточках у місті, які, пори їх малу кількість, все одно дозволяють руйнувати і захоплювати.

«Вважаю, що така цинічна позиція представників міської влади та свідоме спотворення фактів і перекручування мого справжнього прохання є несправедливими і незаконними. Відмова у відновленні зеленого газону на прибудинковій території з боку органу місцевого самоврядування в особі міського голови Руслана Марцінківа та балансоутримувача будинку, в якому я проживаю, КП «МІУК», є також незаконною», – зазначає позивач.

16143986_1197337070344465_759363732_n

10 жовтня 2016 р. Івано-Франківський міський суд ухвалив відкрити провадження у справі за адміністративним позовом Богдана Короля та призначити розгляд справи на 14 листопада. Однак згодом суд перенесли на січень 2017 року. Чоловік запевняє: якщо рішення міського суду його не задовільнить, він буде боротися до останнього, дійде до Верховного суду або й Європейського суду з прав людини.

Чуйність влади

Перший заступник міського голови Микола Вітенко пояснив, що були звернення від інших мешканців, які проживають у цих будинках, щодо облаштування парковки. Тому при покращенні благоустрою їх і врахували.

А головний комунальник міста Михайло Смушак розповів, що питання облаштування парковок на міжбудинкових проїздах досить часто породжує суперечки між мешканцями. «Половина мешканців, які мають автомобілі, хочуть парковки, бо справді немає де паркуватися. Краще хай ця парковка буде організована і в зручному місті, яка не буде заважати іншим мешканцям, ніж машини будуть стояти на газонах. Бо в нас так паркують їх, що ні пожежна, ні швидка не можуть проїхати. Ну, і є, звичайно, мешканці, які кажуть, що їм парковок не треба, вони не хочуть, щоб під вікнами стояли машини. Такі люди також мають право на свою думку», – визнає Смушак. І додає, що саме так і було у випадку з облаштуванням парковки на вул. Степана Бандери.

16128395_1197336817011157_310280826_n

Він каже, що такі питання вирішуються консенсусом. Тобто або мешканці самі врегульовують його, або проводяться роботи згідно з проектом і тоді думка якихось мешканців не враховується. Мовляв, завжди знайдеться одна-дві людини з двох чи трьох сотень, які скажуть, що їм це не подобається, але є ж більшість.

До слова, письмових заяв від мешканців будинків  №10А і №12 на вул. Степан Бандери щодо облаштування парковки у департаменті житлової, комунальної політики та благоустрою немає. Смушак пояснює це тим, що люди зверталися в усній формі.

Наталія КОЗАК

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!