Хто вони: що відомо про п’ятьох прикарпатців, в яких виявили коронавірус

Станом на 25 березня в Україні зафіксовано вже 113 випадків захворювання на коронавірусну хворобу.

На Івано-Франківщині діагноз COVID-19 наразі поставили п’ятьом людям. Одна жінка, на жаль, померла.

Першою жертвою, як і першою, в кого діагностували коронавірус на Прикарпатті, стала 56-річна жителька Івано-Франківська. В неї протягом кількох днів була висока температура і сухий кашель,  потім самопочуття погіршилося.

Жінка звернулася до лікаря – причому не в телефонному режимі, а прийшовши на прийом особисто. Лікар порадив їй госпіталізацію, проте вона відмовилася. Це було 15 березня. Вже наступного дня їй стало гірше, почалася задуха. Франківку забрали в лікарню, її підключили до апарату ШВЛ, але життя врятувати вже не змогли – 17 березня вона померла.

Спершу їй діагностували грип “А” та ішемічну хворобу серця, а також були ускладнення в вигляді пневмонії. 19 березня стало відомо, що діагноз COVID-19 у неї також підтвердився. Жінка проживала на Пасічній з чоловіком та сином, а працювала на одному з виробничих підприємств Івано-Франківська.

Другий випадок зафіксували 20 березня. Коронавірус діагностували в 29-річної жінки з Тисменицького району. До цього вона перебувала у Франції.

Спершу пацієнтка звернулася до сімейного лікаря зі скаргою на дещо підвищену температуру тіла. Після опитування її було ізольовано в лікарні. Наразі відомо, що жінка почувається задовільно. Стан хворої легкого ступеня важкості, вона не потребує підключення до апарату штучної вентиляції легень та отримує симптоматичне лікування. Двоє дітей жінки перебувають на самоізоляції разом з її батьком.

Третім з прикарпатців, яким поставили діагноз COVID-19, став чоловік померлої франківки. Як стало відомо, вірус в їх родину міг привезти саме він – адже на початку березня повернувся із заробітків у Чехії.

Чоловік зараз знаходиться у задовільному стані. За словами мера Івано-Франківська Руслана Марцінківа, спершу експрес-тест не дав підтвердження коронавірусу в цього чоловіка. Проте згодом в лабораторії підтвердили, що він – носій COVID-19. А от у сина померлої тест на коронавірус дав негативний результат, інфекція не підтвердилася.

Четвертий і п’ятий випадки коронавірусу на Прикарпатті ж діагностували у двох медсестер Івано-Франківської обласної клінічної інфекційної лікарні. Вони контактували з померлою та її чоловіком померлої, надавали їм допомогу. Згодом у жінок виявили коронавірус.

Наразі медсестри знаходяться в ізольованих боксах інфекційної лікарні та проходять симптоматичне лікування. Головний санітарний лікар Прикарпаття Руслан Савчук каже, що наразі не можна однозначно стверджувати, що вони інфіковані саме від померлої жінки.

“Зараз ми вивчаємо це питання, бо лікарі і медичні сестри працювали в засобах захисту. Тобто, в костюмах, масках… усі заходи безпеки були дотримані”, – стверджує Савчук.

Але відомо, що медики, в яких підтвердили коронавірус, не перебували за кордоном. Лише за тиждень у них піднялась висока температура і з’явились симптоми недуги.

Крім того, 21 і 24 березня в Івано-Франківській області померли дві жінки, віком 60 і 65 років. Вони проживали у Надвірній та в Чукалівці, за кордон не виїжджали. У обох підозрюють коронавірус – але станом на 14:00 25 березня результатів їх аналізів, які проводить референс-лабораторія у Києві, все ще немає.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!