Ідеї виникали у душі: як подружжя з Кривого Рогу зброю на мистецтво перетворює (ФОТО)

 • В Івано-Франківській обласній організації Національної спілки художників відбувається унікальна виставка розмальованих танкових тубусів.

  Загалом на виставці представлено понад 140 робіт.

  Ірина Липень (псевдонім) та Юрій родом з Кривого Рогу до початку повномасштабної війни працювали приватними підприємцями в агропромисловому секторі. Як тільки почалася війна, працювати вже було нереально, тож вирішили волонтерити, пише «Галицький кореспондент».

  Привозили нашим військовим та цивільним на деокуповані території харчі, воду та інші необхідні речі. Чоловік Ірини, пан Юрій, всіляко допомагав військовим з ремонтом техніки, тому на знак вдячності воїни дарували тубуси танкових порохових зарядів.

  «Коли мені чоловік привіз перший такий тубус, я питала для чого він це привіз, адже від тубуса йшов неприємний запах пороху і страшної війни. Та попри це я вирішила його помити, і в один день сіла та й намалювала малюнок на ньому. Так і розпочала розмальовувати тубуси. Ідеї для малюнків виникали у душі, я не задумувалась над тим, що малювати. Брала пензлик і виходила магія», – ділиться Ірина.

  Втім, зізнається, що над ідеєю малюнку для одного тубуса вона все ж замислилася.

  «Не знала тоді, що малювати. Та вирішила зобразити чоловіка, жінку і душі людей, що відлітають у вічність. Як символ життя у час війни і на пам’ять про тих, хто, на жаль, загинув», – говорить Ірина.

  Ідея з виставкою теж виникла раптово, та для того, аби якусь виставку провести, Ірині потрібна була допомога у розмальовуванні тубусів. То ж вона приїхала до Криворізького державного університету й попросила педагогів і студентів про допомогу.

  «Вони залюбки погодилися, то вдалося намалювати декілька малюнків на тубусах. Також є тут тубуси, розмальовані дітками з деокупованої частини Херсонської області. Вони символічні, особливі», – мовить жінка.

 • Окрім тубусів, на виставці подружжя представляє особисті речі окупантів, знайдені на деокупованих територіях.

  «Коли ми привозили харчі та воду місцевим, вони дарували, скажімо так, ті ворожі речі, які знаходили. Можете побачити ікони та молитви зі шматком тканини. Окупант пришив, ймовірно, собі ці ікони та молитви до форми, і з цим йшов вбивати. Ви уявляєте всю цинічність цієї армії? Йти вбивати з молитвами…», – обурюється Ірина Липень.

  Кожен охочий може побачити ворожу форму, банківські картки, шоломи й інші особисті речі, які колись належали уже мертвим окупантам.

  Також подружжя демонструє уламки ракет та інших видів ворожої зброї. Можуть побачити люди й прапор, який підписали для Юрія українські військовослужбовці.

  Більшість з них, за словами чоловіка, уже загинули у боях.

  Триватиме виставка до 12 червня в Івано-Франківську, відвідати можна за адресою: вулиця Незалежності, 53.

  До теми: Поміняв трактор на зброю: боєць з позивним “Псих” проходить реабілітацію в Франківську

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!