Івано-Франківська обласна рада подала шість звернень до президента і ВРУ

Сьогодні, 21 лютого, розпочалося пленарне засідання 34-ї сесії Івано-Франківської обласної ради.

Після виконання державного гімну та нагородження прикарпатців відзнаками облради депутати перейшли до розгляду 83-х питань порядку денного. Серед них, зокрема, є шість звернень до президента України Володимира Зеленського, Верховної Ради та Кабміну.

У першому зверненні йшлося про актуальне питання ринку землі. Закон щодо нього наразі розглядає ВРУ. Перший заступник голови облради Василь Гладій розповів, що у цьому законі є чимало проблемних питань – зокрема, кількість гектарів в одні руки все ще надто велика. Облрада вже приймала кілька звернень з цього питання, але всі їх проігнорували. Попри це, сьогодні до Києва направили ще одне звернення щодо ринку землі.

Друге звернення стосувалося припинення утисків проукраїнських громадських активістів та політичних опонентів. Його зачитав Остап Дзеса із фракції “БПП “Солідарність”. Він заявив про тиск нової влади на ЗМІ “шляхом прийняття так званого закону про дезінформацію”. Також згадали і про затримання Олексія Кайди через бійку у ВРУ.

У третьому зверненні депутати обурилися високим розміром застави на місцевих виборах. За словами Ігоря Дебенка, новий її розмір для партії – майже два мільйони, що є неприйнятною сумою на місцевому рівні. Схоже звернення нещодавно приймала Івано-Франківська міська рада.

Четвертою темою, яка сьогодні турбувала прикарпатських обранців, стала медична реформа. Її пропонують відтермінувати. Депутат Манолій Піцуряк сказав, що є дуже багато ризиків і проблем з цією реформою – це і фінансова сторона (борги по зарплаті), і раптова переорієнтація лікарень на заробляння коштів заради утримання закладу, і звільнення медиків.

Ще одне звернення стосувалося збереження статусу міст обласного значення за Галичем і Бурштином. Депутати підтримали рішення Галицької райради щодо збереження цього статусу і звернулися до ВРУ.

І останнім, шостим зверненням, обранці з Прикарпаття висловили обурення діями депутатів ВРУ, зокрема, Вадима Рабіновича, який ображав померлого бійця дивізії “Галичина” Михайла Мулика. Депутат Василь Сенатович заявив, що такі речі є неприпустими, і навіть зачитав вірш на тему Майдану та війни. 

Івано-Франківська обласна рада прийняла всі ці звернення і направила їх адресатам. Чи відреагують на них у Києві хоч якось – наразі невідомо.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!