Кардамон і його цілющі властивості

 • Батьківщиною кардамону є Південно-Східна Азія. Зважаючи на високу вартість, його по праву називають королем спецій. Дорожчими за кардамон є тільки шафран і ваніль. Крім того, що кардамон широко використовується в приготуванні їжі, важко переоцінити лікувальні властивості рослини, яка просто дивовижно діє на травну, серцево-судинну та сечостатеву системи організму, а також контролює появу ракових пухлин і рівень холестерину в крові.

  Що таке кардамон

  В Індії кардамон традиційно вважався зіллям і був одним з інгредієнтів в Аюрведі (давня практика лікування і способу життя в Індії), а також використовувався в медицині Китаю. Його застосовували як засіб для лікування зубів і порожнини рота, хвороб горла, закупорки легень, туберкульозу легень, шлунково-кишкових розладів, руйнування каменів у нирках і жовчному міхурі. Крім того, його застосовували як протиотруту.

  На кожних 100 грамів кардамону припадає 300 ккал енергії, а також в ньому містяться вуглеводи (68 г), білки (11 г), клітковина (28 г) і зовсім відсутній холестерин. Кардамон багатий різними вітамінами і мікроелементами. Він містить вітаміни А, В1, В2, В3, В6, С, а також достатню кількість натрію, калію, кальцію, міді та інших корисних хімічних мінералів.

  Корисні властивості кардамону

  1) Запобігає раку товстого кишечника

  Рак, особливо товстої кишки, є однією з найпоширеніших хвороб у світі з летальним результатом. Зростання вартості традиційної протиракової терапії і її побічні дії спонукають вчених шукати альтернативу усталеній практиці. Дослідження показують, що вживання кардамону дає позитивний результат у протидії раку товстої кишки у 48% випадків.

  2) Корисний для серцево-судинної системи

  Науковці встановили, що застосування кардамону для профілактики хвороб серцево-судинної системи дозволяє усунути сильне серцебиття і контролює гіпертензію, тобто підвищений тиск. Мікроелементи, які містяться в кардамоні, здатні ліквідувати різкий стрибок ліпідів.

  3) Антидепресант

  Кардамон також має заспокійливу дію. Ефірна олія спеції використовується в ароматерапії. Вона може застосовуватися не тільки для боротьби з депресією, але і для лікування різних хвороб, починаючи від розладів шлунка і закінчуючи парагонімозом (паразитарне захворювання, викликане паразитами в легенях, яке вражає тканини легень, м’язів і навіть головного мозку).

  4) Запобігає хворобам травного тракту

  Кардамон вважається традиційним елементом Аюрведи та медицини Китаю для боротьби зі шлунково-кишковими хворобами. Метанольний екстракт кардамону – це компонент, який допомагає усувати розлади травного тракту, як-от підвищена кислотність, здуття та спазми кишечника.

  5) Має протимікробні властивості

  Протягом кількох тисячоліть вважалося, що кардамон має дезінфекційні властивості. Для сучасної науки це означає, що кардамон містить антимікробні елементи. Ця теорія була перевірена науковцями. Експеримент провели на оліях спеції, які легко випаровуються. Встановили, що вони здатні гальмувати розвиток і поширення деяких дуже небезпечних мікробів, які регулярно провокують харчові отруєння.

 • 6) Має протиастматичні властивості

  Кардамон також використовується для лікування астми та інших респіраторних захворювань. Дослідження доводить: свіжий екстракт кардамону є досить ефективним для відкривання дихальних шляхів у лабораторних тварин. Вони також здійснювали позитивний вплив на внутрішні стінки трахеї. Отримані наукові дані є дуже цінними і гарантують продовження дослідних робіт.

  7) Забезпечує детоксикацію організму

  Метаболічні процеси в нашому організмі породжені токсинами і вільними радикалами. Для того, щоб організм залишався здоровим, їх потрібно нейтралізувати і вивести. Накопичуючись, ці токсичні речовини здатні провокувати розвиток деяких хвороб, в першу чергу, раку, і швидке старіння.

  Кардамон відомий як агент з детоксикації. Ефірні олії, а також біохімічні елементи кардамону забезпечують ефект детоксикації.

  8) Лікує біль у горлі, усуває блювотні рефлекси і нудоту

  Є дані про використання кардамону як засобу від нудоти. Також він сприяє зниженню чутливості до рефлексів нудоти і блювання. Крім того, кардамон дуже ефективний для хвороб горла. Якщо його заварити, додати трохи кориці і полоскати цим розчином горло вранці, то болі, і навіть ангіна, минуть дуже швидко.

   

  Застосування з іншою метою

  Солодкий аромат кардамону традиційно вважався афродизіаком. Також кардамон має здатність позитивно впливати на імпотенцію і запобігати передчасному виверженню сперми. Крім того, він ефективний при лікуванні хвороб сечостатевої системи, як-от цистит, нефрит або, наприклад, гонорея.

  Гикавка може бути досить болючою, особливо у дітей. Існують народні методи її усунення, які іноді діють, а іноді – ні. Для зняття гикавки кардамон завжди ефективний. Візьміть кілька коробочок кардамону і запарте їх в окропі. Випивши цей настій, ви позбудетеся гикавки.

  Також кардамон дозволяє освіжити дихання – можна жувати і насіння, і коробочки. Секрет – в ефірних частинках цієї спеції. Не дивно, що кардамон можна знайти серед інгредієнтів жувальних гумок.

   

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!