На медичну галузь Прикарпаття уряд спрямує 6 мільярдів гривень

 • Цього року уряд розширив Програму медичних гарантій. На її реалізацію буде виділено 159 млрд гривень, що на 10% більше, ніж торік. На медичну галузь Прикарпаття, за попередніми підрахунками, обсяг фінансування планується у межах 6 млрд грн.

  У Програмі медичних гарантій 2024 передбачено 44 пакети послуг, зокрема 3 нові, повідомили в Івано-Франківській ОВА.

  «Лікування безпліддя за допомогою допоміжних репродуктивних технологій». На сьогодні на Прикарпатті 16 тисяч подружніх пар, які не можуть народити дітей. У той час кількість пологів за останній рік істотно зменшилася. До прикладу, 2022 року провели 9317 пологів, за 2023 рік ця цифра становить 8176. Відтак цього року пари, які потребують лікування безпліддя, зможуть скористатись медичними гарантіями.

  «Лікування дорослих та дітей методом трансплантації органів». Наразі в області два медичні заклади проводили пересадку органів. Загалом здійснено 17 трансплантацій, 6 з яких за останній рік.

  «Лікування дорослих та дітей методом трансплантації гемопоетичних стовбурових клітин». Йдеться про пересадку кісткового мозку. Держава забезпечуватиме як лабораторний, так і післяопераційний супровід пацієнтів.

  «Зроблено акцент і на допомозі в сфері психічного здоровʼя. Під час війни медики фіксують збільшення кількості пацієнтів з розладами психіки та поведінки. У Програмі медичних гарантій передбачені окремі пакети для надання психологічної та психіатричної допомоги в амбулаторних та стаціонарних умовах. Продовжуємо працювати й над розширенням мережі реабілітаційних закладів Прикарпаття. Цього року планується відкриття стаціонарних відділень у кластерних медустановах. А також планується збільшити кількість ліжко-місць», – зазначила Світлана Онищук, голова Івано-Франківської ОВА.

  До теми: В Івано-Франківську через надмірне навантаження зламалися два рентгенапарати

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!