Столичні лікарі за добу провели вісім трансплантацій органів

 • Майже добу трансплантологи не виходили з операційної. Загалом з початку 2024 року в Україні проведено 48 трансплантацій органів, 37 – від посмертного донора.

  Минулої суботи консиліум лікарів однієї з лікарень столиці констатував смерть мозку у двох молодих пацієнтів, у яких стався гемарогічний інсульт. Попри зусилля медиків, врятувати їх не вдалося. Родичі пацієнтів дали згоду на посмертне донорство і врятували життя вісьмох пацієнтів, повідомляють в Українському центрі трансплант-координації.

  Єдина державна інформаційна система трансплантації (ЄДІСТ) визначила реципієнтами серця двох молодих чоловіків, які були пацієнтами Інституту серця МОЗ України. 30-річний Степан на пересадку серця чекав п’ять років. 23-річний Роман очікував на пересадку майже рік. Він з 19 років служив за контрактом в ЗСУ. Під час боїв на херсонському напрямку отримав важке поранення. Захисника вважали двохсотим, але він вижив і самотужки добрався до своїх.

  Під час служби Роман переніс вірусне захворювання, яке дало ускладнення на серце. Чоловік розповів, що до пересадки йому важко було дихати, а коли прокинувся після трансплантції, перше, що відчув – може вдихнути повітря на повні груди.

  Аби дати шанс двом пацієнтам жити далі, трансплантологи Інституту серця майже добу не виходили з операційної.

  Цього ж дня ще у двох столичних клініках також провели трансплантацію органів. У Національному центрі хірургії та трансплантології імені Олександра Шалімова двом жінкам пересадили печінку, ще двом пацієнтам – нирки. Ще дві трансплантаціі нирок провели у Київському міському центрі нефрології та діалізу. Стан усіх пацієнтів відповідає складності перенесеного втручання.

  Минулої ночі смерть мозку через інсульт констатували пацієнтці у Броварській багатопрофільній клінічній лікарні. Після згоди родичів медики отримали змогу врятувати життя ще чотирьох хворих.

  До теми: Мати важкопораненого розвідника доглядає сина та веде уроки з лікарняної палати

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!