Здійснюючи ефективне управління територіями, створюються можливості для залучення інвестицій, розбудови інфраструктури, а також надання якісних послуг.
Таку думку висловив директор Івано-Франківського центру розвитку місцевого самоврядування Руслан Панасюк, відкриваючи спеціалізований семінар з питань стратегічного планування територіями, який провели у Верховині для представників органів місцевого самоврядування області.
Він підкреслив, що для кожної територіальної громади нині важливо знайти оптимальну модель ефективного функціонування соціально-економічної системи. За його словами, при стратегічному плануванні визначається розвиток громади на п’ять-десять років вперед.
Заступник голови облдержадміністрації Богдан Кобилянський акцентував увагу присутніх на викликах та перспективах розвитку Прикарпаття. Аналізуючи стратегію розвитку області до 2020 року, він підкреслив те, що стійкий розвиток туризму є одним із пріоритетних напрямів.
Ігор Мельничук, радник з питань регіонального розвитку ІФ ЦРМС, наголосив, що провели навчальний семінар у Верховині не випадково. На його переконання, саме в цьому районі спостерігається високий туристичний потенціал. «Верховинщина демонструє стійкість і якість рекреаційного потенціалу у Карпатському регіоні», — зазначив експерт.
Він також розповів слухачам про особливості економічного розвитку гірських територій, презентував практику створення кемпінгових зон на прикладі кемпу «Білий слон», що у селі Дземброня.
Радник з питань просторового планування ІФ ЦРМС Тетяна Данилів зосередила увагу на розвиток сільських територій. Окрім того, йшлося й про механізми вдосконалення управління регіональним розвитком.
На думку голови Білоберізької ОТГ Дмитра Іванюка, гірські території сьогодні мають ресурси і високий потенціал для довгострокового розвитку. «Туристичний потенціал є чинником просування гірських територій», — підкреслив управлінець.
Читайте також: Децентралізація по-карпатськи: як живе Космацька ОТГ (фоторепортаж)