“Клишоногі в’язні”: на Прикарпатті активісти намагаються врятувати трьох бурих ведмедів

 • Два роки боротьби і жодного результату. Диких тварин випадково знайшли у 2019 році в селі Стопчатів на території місцевого підприємства. Утримували їх у жахливих умовах, і жодних документів на них не було.

  Чотири гектари теплиць із коноплями, а поруч – маленька клітка, в якій троє бурих ведмедів – Василь, Василина й Тайсон. Це відео активістка Наталія зняла на телефон майже два роки тому, повідомляє “Інтер”.

  «У мене був шок. Тварини були голодні, тварини були виснажені, тварини були в зовсім маленькій кліточці. Біля тварин був сторож, коли він нам показав, чим власне він годує цих тварин я теж була вражена – це були зіпсуті недоїдки від яких був жахливий запах», – каже  активістка Наталія Фармус.

  І тоді Наталя пообіцяла собі звільнити тварин. Утім, не уявляла, що зробити це буде складно. Звернулась і в поліцію, і в екологічну інспекцію.

  «Ця боротьба – це замкнене коло для мене. У них зразу була мотивація така, що вони не можуть нічого вчинити оскільки це є приватна територія. Тоді виникає питання взагалі функціонування екологічної інспекції як органу. Ви бачите, що порушується природоохоронне законодавство, і ви нічого не робите», – продовжує активістка.

  Уже минуло майже два роки, та звірі й досі в клітці. Віддавати ведмедів власники не хочуть, хоча й не мають на них жодних документів.

   «Ці тварини народилися вже в Стопчатові від старих ведмедів, які теж жили у цих клітках. Я не знаю яка доля спіткала їхніх батьків, але ця трійка малих ведмедів вже напевно сім років живе в цій невеличкій залізній клітц», – зазначає зоозахисник, заступник директора Галицького національного природного парку Володимир Бучко.

  Згідно із законом, на одного бурого ведмедя в неволі має припадати мінімум двісті квадратних метрів. А тут на трьох у кілька разів менше.

  «У них розвивається стереотипія – хвороба психологічна. Тварина може ходити по кругу, мотати головою. І що цікаво вже навіть не завжди вдається в реабілітаційних центрах вилікувати тварину», – продовжує він.

  Ми намагалися поговорити з власниками підприємства, де утримують тварин. Та ті навіть телефоном спілкуватися не захотіли… Побачити клишоногих також не вдалося. Клітка з тваринами за парканом. На воротах – замок.

 • В Екологічній інспекції запевняють: зробили все можливе. Ще у 2019 році були на перевірці, написали висновок про неналежні умови та жорстоке поводження і звернулися до суду. Власників підприємства оштрафували, але у вилученні тварин – відмовили. Чому не подали апеляцію? Інспектори пояснити не змогли.

  «По-перше, це червонокнижні тварини по друге це не коти, щоб в якийсь кошик і поїхати і повести. Це ціла процедура. Нас не пускали на територію, то яким чином ми можемо проникнути туди щоб зробити перевірку», – пояснює завідувач сектору державного екологічного нагляду тваринного світу та біоресурсів Карпатського округу Руслан Чорненький.

  Не впускали на територію тривалий час і представників поліції. Зайти та провести обшуки ті змогли лише нещодавно, після ухвали суду.

  Активісти й зоозахисники сподіваються, що нарешті ця справа увінчається успіхом. І “стопчатівські клишоногі в’язні” нарешті вийдуть із клітки й поїдуть у реабілітаційний центр.

  Нагадаємо, що на Прикарпатті біля парників, де “накрили” рекордну плантацію марихуани, тримали ведмедів

  Під час санкціонованого обшуку на цьому фермерському господарстві виявили понад 100 тисяч рослин коноплі, а також – близько 1200 кг готової марихуани.

   

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!