На Прикарпатті трьох ведмедів утримують у жахливих умовах

 • Захисники тварин просять поліцію повторно розслідувати інцидент із трьома ведмедями, яких утримують на території підприємства «Явсон» у селі Стопчатів Косівського району.

  Про це повідомляє рух за права тварин “UAnimals” на своїй сторінці у фейсбуці.

  На території цього ж підприємства у 2019 році поліція викрила масштабну плантацію канабісу.

  Зоозахисники розповідають, що поліція Косівського району Івано-Франківської області не бачить ознак жорстокого поводження з трьома червонокнижними тваринами, які утримуються в одному маленькому вольєрі.

  У той же час суддя Косівського міського суду Марія Курилюк визнала жорстоке поводження (протокол складений інспектором ДЕІ) утримання у неналежних умовах, відсутність документів на право власності, проте залишила тварин уповноваженій особі підприємства «Явсон».

  “Державна екологічна інспекція Карпатського округу розводить руками. Тварини продовжують існувати у замкнутому просторі, без доступу до прогулянок, якісної їжі, ветеринарного огляду. Невже в Україні власники підприємства можуть спокійно утримувати трьох червонокнижних ведмедів у таких жахливих умовах та почувати себе спокійно?”, – обурюють зоохисники.

  Також зазначають, що  уповноважені особи підприємства «Явсон» не допускають інспекторів Державної інспекції Карпатського округу на свою територію задля перевірки стану ведмедів та перевірки дотримання приписів. Крім того вони відмовляються добровільно передати тварин до реабілітаційного центру.

  “Годі терпіти знущання над тваринами. Звертаємось із повторною заявою до поліції та вимогами внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за статтею 299 Кримінального Кодексу України. Здійснити всебічне розслідування цього інциденту, незважаючи на ймовірний вплив осіб із підприємства «Явсон» на працівників Косівського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області”, – зазначають активісти.

  Також вони звернулись до міністра захисту довкілля та природних ресурсів Романа Абрамовського, в якому просять його взяти цю справу на особистий контроль і домогтися вилучення тварин. Таке ж звернення вони направили до голови Івано-Франківської обласної ради Олександра Сича.

 • Нагадаємо, що на Прикарпатті біля парників, де “накрили” рекордну плантацію марихуани, тримали ведмедів

  Під час санкціонованого обшуку на цьому фермерському господарстві виявили понад 100 тисяч рослин коноплі, а також – близько 1200 кг готової марихуани.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!