У теперішній непростий час, який, до того ж, погіршила ситуація з коронавірусом, ніхто не застрахований від стресів та депресії. 47-річний калушанин Богдан Явний має гарний спосіб подолання життєвих випробувань.
У житті у нього є багато занять, наразі робить дрібний ремонт помешкань. Але його життєве кредо – свято душі. Каже, що вранці відкрив очі – і це вже свято. От як у більшості людей на Великдень чи Різдво, так у нього кожен день.
Пан Богдан пояснює, що навчився абстрагуватися від всього, над чим не має і не може мати контролю, намагається жити у гармонії із самим собою та своїм оточенням. Щоправда, говорити про такі речі легко, а от втілювати на практиці – не завжди. “Для цього потрібна сила та енергія”, – каже пан Богдан.
Отримує їх цей чоловік насамперед від живої їжі. Уже понад сім років 80% раціону калушанина складають сирі овочі, фрукти, пророщені злаки та бобові, зелень, горіхи і насіння.
“Другим потужним джерелом енергії є фізичні вправи та заняття йогою. А важливим третім чинником – освоєння енергетичних практик та вісцерального масажу”, – додає Богдан Явний та пояснює, що це масаж внутрішніх органів через передню стінку живота.
За його словами, у момент стресу чи негативних емоцій внутрішні органи стискаються, порушуючи кровообіг, і не завжди можуть швидко повернутись у нормальний стан. Для цього й потрібна така терапія.
Починав займатися пан Богдан самотужки. Каже, що спершу було нелегко змушувати себе: зривався і навіть отримував травми від помилок під час йогівських вправ. Саме тому радить новачкам хоча б на початках знайти наставника.
“Згодом я відвідав курси відомого цілителя Валерія Синельнікова, в результаті чого мої заняття стали більш упорядкованими. Я відчув позитивний результат, позбувся понад 20 кілограмів зайвої ваги, на душі стало легше, з’явився оптимізм та віра у правильності мого вибору”, – розповідає калушанин.
Чимало теоретичних знань та практичних навиків він набув у школі з реабілітації. Там оволодів методом вісцерального масажу.
У калушанина є син, якому зараз рік і сім місяців. Його пан Богдан ледь не від народження привчає до активного способу життя. “Я розробив свою систему динамічної гімнастики для малюків. Ми практикуємо її з тритижневого віку дитини”, – пояснює Явний.
Заняття мають акробатичний характер та спрямовані на загальний розвиток малюка, зокрема – його вестибулярного апарату. Вправи бувають різні: перевороти, підкидання, крутіння тощо. «Щоб вони були корисними дитині і тобі, це варто робити стільки, скільки кожен хоче та може. Головне – комфортні відчуття. Також має бути взаєморозуміння і повна довіра», – зазначає калушанин. Результатом динамічної гімнастики їхня сім’я дуже задоволена.
І головне, як наголошує Богдан Явний, навіть виключно фізичні тренування можуть допомогти у подоланні стресу.
Людмила ОЛЕНЮК