Власниця «Вашої студії YоGі» Валентина Голованова ніколи не шкодує грошей на самоосвіту, бо вважає, що вкладене в голову залишається з людиною назавжди. Біля десяти разів на рік франківська викладачка йоги бере участь у різноманітних ретритах і майстер-класах. Тим паче час зараз такий: ти або постійно вчишся і вдосконалюєшся, або опиняєшся на задвірках.
Нещодавно Валентина повернулася з чергового навчання, яке вкотре змінило її і фізично, і духовно. «Хіба може бути інакше, якщо вчителем є такий глибокий і талановитий фахівець, який був у нас? – усміхається жінка. – Чемпіон Індії з йога-спорту, сертифікований викладач Йога Альянсу (SYT Yoga Alliance Professionals) Равіндер приїхав з Індії, де практикував йогу два десятки років. Три роки прожив відлюдником у Гімалаях. Його високий рівень відчувається, навіть коли просто стоїш поруч, уявляєте?»
Вимогливий індус під час курсів не давав своїм учням навіть найменшої можливості побити байдики: підйом о 5-ій ранку, пів дня – робота з тілом, ще п’ять годин – теорія: анатомія, коректна методика викладання, як не нашкодити людині… І так три тижні по 10 годин на день. Спершу було неймовірно важко, а потім усі втягнулися. Іспит теж був нелегким – тривав аж два дні.
Тепер Валентина має сертифікат міжнародного зразка про те, що пройшла 200 годин викладацьких курсів з йоги, а це доволі багато. До речі, два роки тому вона теж вчилася на подібних курсах у Devdan Yoga School, тож загальна тривалість навчання у Валентини складає аж 400 годин.
Та, окрім цього цінного папірця, жінка отримала ще дещо дуже важливе – значно глибше розуміння свого тіла, трансформацію в думках і потужний заряд натхнення. «Аби допомагати іншим людям, найперше треба самій пройти і осягнути необхідні пласти саморозвитку», – говорить Валентина. Вона пояснює, що робота зі свідомістю відбувається через правильну роботу з тілом. Мовляв, інакше це вже не йога, а звичайний фітнес. «Я просто бачу, як мої учні поступово змінюють свої звички, харчування і навіть спосіб спілкування та світогляд, – каже йогиня. – Люди стають щасливішими і здоровішими. Тому я захотіла бути причетною до цього чудового процесу і знайомити інших із йогою».
Валентина на власному досвіді переконалась, як йога може зцілювати і фізично, й емоційно. А потім вирішила поділитися цим зі світом. П’ять років тому її плече майже не рухалося. Масажист сказав, що це невиліковне, і єдине, чим можна уникнути погіршення стану – вдома займатися фізкультурою. Але Валентина не збиралася здаватися. «Ніколи не вірила, коли чула, мовляв, щось неможливо вилікувати. Якщо людина напрацювала собі якусь болячку, то так само здатна і вийти з неї. Потрібен лише час і правильний шлях», – вважає вона.
Таким шляхом для жінки виявилася йога – від учениці до викладача, а потім і до керівника «Вашої студії YоGі». Нині її плече не просто рухається, але й виконує найскладніші асани в йозі, постава – рівнесенька, а на душі – цілковита гармонія.
Валентина приділяє йозі іноді до семи годин щодня: особисті практики і заняття з учнями. Вона переконана, що йога-студія має бути не просто місцем, де люди приходять позайматися, але й простором домашньої атмосфери, де, наприклад, можна приємно потеревенити за чашкою трав’яного чаю.
Наталя МОСТОВА