Ліків від хвороби не існує: у Франківську розповіли, чому важливо вакцинуватись проти поліомієліту

 • В Івано-Франківську розповіли про Всесвітній день боротьби з поліомієлітом, який відзначають 24 жовтня.

  Завдяки 30-річній боротьбі із поліомієлітом захворюваність у світі зменшилася з 350000 випадків на рік у 1988 році до 31 випадків за 2016 рік. Проте Україна – одна із небагатьох країн у світі, в яких зберігається ризик повернення вірусу та його спалаху.

  У 2015 році через брак вакцини та недовіри багатьох батьків до вакцинації вже був спалах поліомієліту. Проте його вдалося припинити.

  До слова, поліомієліт – це інфекційна хвороба. Вірус вражає нервову систему і може призвести до паралічу або навіть смерті протягом декількох годин. Передача вірусу відбувається від людини до людини фекально-оральним шляхом. Тобто він може передаватися через брудні руки, іграшки, інфіковану воду та їжу. Також вірус переносять мухи.

  Доцент кафедри інформаційних хвороб Івано-Франківського національного медичного університету Олександр Бойчук наголошує, людство понесло дуже багато жертв через цю хворобу. Найбільш вразливі до поліомієліту – діти до 5 років.

  Його не завжди можна виявити одразу, адже є паралітичні та не паралітичні форми проліомієліту. Перша форма – значно небезпечніша і може викликати параліч деяких частин тіла. За словами лікарів, ліків проти поліомієліту не існує.

  Єдиний надійний спосіб попередити захворювання – вакцинація. Всі діти в Україні віком 2-4 місяців повинні бути вакциновані інактивною вакциною. В 6 і 18 місяців та в 6 і 14 років живою вакциною.

  Експерт департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА з питань імунології Галина Бенько додає, що протягом останніх років у світі намагаються повністю викорінити цю хворобу. На це виділяють великі кошти, проте поодинокі випадки захворювання трапляються.

  “Щеплення проти проіомієліту робиться планово”, – наголошує Бенько.

  За її словами, зараз в Україні вакцини достатньо. Важко було тільки у 2015-2016 роках. Тоді їх бракувало.

  “57,60,70% діток вже щеплені проти поліомієліту. Кожного року довіра до вакцинації збільшується”, – каже Галина Бенько.

  Вакцина проти поліомієліту не дає жодних ускладнень. Протипоказання до неї немає, хіба тільки якщо дітки мають важкі хронічні хвороби.

  Останні випадки захворювання на поліомієліту на Франківщині були зафіксовані у 1993 році. Тоді на хворобу захворіли двоє братів із Тлумацького району.

  Зараз вірус поліомієліту активний у двох країнах: Афганістані та Пакистані. З них він може і потрапляти в інші країни. Вірус стійкий, може жити до трьох місяців у воді й витримує навіть замороження. Лікарі наголошують, вакцина проти поліомієліту не дорога. На світовому ринку вона коштує 25 центів.

  Нагадаємо, На Прикарпатті з кишковою інфекцією госпіталізували п’ятьох дітей із одного садка

   

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!