Відкриття впливу кислотно-лужного балансу їжі на стан здоров’я називають справжньою революцією в дієтології. Вчені стверджують, що правильний рН вашого раціону може не тільки надовго зберегти молодість і енергійність, але й запобігти виникненню автоімунних та онкологічних патологій.
Насправді про баланс кислоти і лугу в організмі знали ще стародавні цілителі. Індійські йоги рекомендували складати меню таким чином, щоб на частку лужних продуктів припадало 2/3 раціону, а решту щоб становила кислотна або нейтральна їжа.
Нормальний рН крові становить від 736 до 744. Таке середовище називається слаболужним і найкращим чином сприяє насиченню киснем і живильними речовинами всіх систем людського тіла. Якщо показник відрізняється від норми, кров продовжує виконувати свої прямі функції, але робити їй це стає надзвичайно важко.
Найчастіше живильний баланс зміщується в бік закислення внутрішнього середовища організму. Цьому сприяє неправильне харчування, велика кількість в раціоні м’ясних і рафінованих продуктів, вуглеводів і простих цукрів. Незважаючи на те, що нормальне середовище організму лужне, багато важливих систем у процесі функціонування виробляють певну кількість кислого залишку, нейтралізувати який життєво необхідно. Допомогти нашому тілу відновити рівновагу можна за допомогою спеціальної дієти, що включає в себе лужні продукти харчування.
Максимальний вміст лугу наявний в овочах і фруктах. Причому лідером вважається звичайний лимон, хоча й має виражений кислий смак. Цей парадокс пояснюється досить просто: значення має не первинний смак продукту, а те, яке середовище переважає під час його перетравлювання. Ранок, початий склянкою теплої води зі свіжовичавленим лимонним соком, не тільки збадьорить, але й допоможе розрідити кров, перешкоджаючи утворенню тромбів і порушенню серцевої діяльності.
Крім лимона й інших цитрусових, справжнім джерелом цілющої луги, який нормалізує рівень рН в організмі, є такі продукти:
1. Зелень. Молоді пагони рослин, що вживаються в їжу, містять величезний запас вітамінів, мінералів і фітохімічних сполук, які виконують роль антиоксидантів.
2. Капуста. Брюсельська, білокачанна і цвітна, а також всі овочі, що належать до сімейства хрестоцвітих, є цінним джерелом лужних сполук. Причому не має значення, в якому вигляді, сирому чи вареному, ви будете вживати їх у їжу.
3. Огірки і корінь селери сприяють також зниженню холестерину і нормалізують кров’яний тиск.
4. Коренеплідні овочі. Буряк, морква, ріпа, бруква і редиска, крім високої поживної цінності, ще й чудово залужнюють середовище травного тракту, нейтралізуючи розвиток хвороботворних бактерій і ракових клітин.
5. Авокадо. Екзотичний тропічний фрукт, знаний на батьківщині як «корова бідняка» за високу калорійність і виключно ніжний масляний смак соковитої м’якоті, чудово нормалізує кислотно-лужний баланс.
6. Часник є одним із найвідоміших лужних продуктів. Крім того, високий вміст природних фітонцидів визначає значні антимікробні та противірусні властивості овоча.
7. Фрукти і ягоди. Практично всі відомі плоди, які ростуть у нашому кліматичному поясі, можуть похвалитися ефективною лужною дією на організм людини. Аби ефект був більшим, ласувати ними слід у свіжому вигляді, відразу після того, як їх зірвали.
Не варто хвилюватися, що така дієта спровокує зайве залужнення організму. Таке можливо тільки в разі тривалого перебування в горах або місцевості, що розташована досить високо над рівнем моря. Розріджене гірське повітря разом із рослинною їжею часто сприяє короткочасному підвищенню рівня лугу. Однак вже через кілька днів ситуація нормалізується, приносячи оновлення, легкість і вільне глибоке дихання. Саме цілющий ефект «гірського повітря» відчувають ті, хто регулярно дотримується здорової дієти з високим вмістом лужних продуктів.