Максимум активності Персеїдів триватиме до 16 серпня. Про це УНН повідомив старший науковий співробітник відділу астрометрії та малих тіл сонячної системи Астрономічної обсерваторії КНУ Анатолій Казанцев.
“Теоретично їх видно з кінця липня до кінця серпня, але максимум у Персеїдів активний днів 5-6. І ось вони були 10, 11, 12, 13, 14, 15 і 16 серпня. Максимум у них не дуже гострий, а середньої гостроти. Потім піде на спад. Але є так званий “спорадичний фон” – це метеори, що летять не з радіанти (ред. – точка на небесній сфері), а хаотично по всьому небу. Наприклад, ходять по Хрещатику люди, а потім у них вклинилася колона міліціонерів. Так і у нашому випадку. З “Персеїдами” пролітало близько ста метеорів в годину по всьому небу, а без них буде біля сорока”, – повідомив А.Казанцев.
За словами А.Казанцева, Персеїди красиві тим, що летять з однієї точки на небі, однак добре їх видно лише за містом.
“Дивитися треба без телескопа, просто неозброєним оком. Тому що метеори летять про всьому небу, і лише око бачить таку велику площу. Оптичний інструмент вирізає маленьку площу, яку цей метеор пролітає за одну соту секунди”, – пояснив А.Казанцев. А.Казанцев наголосив, що після 16 серпня Персеїди також буде видно, однак їх буде на відсотків п’ять – шість менше, ніж під час максимуму.
Довідк: назва метеорного потоку Персеїди походить від назви сузір’я Персея, де розміщений радіант, тобто місце, звідки вилітає більшість метеорів.
Перший опис потоку належить до 36 року н.е., в ньому зазначалося, що “більше ніж 100 метеорів пролетіло в чотирьох напрямках”. Сьогодні астрономи знають, що поява на небі великого числа “падаючих зірок”, що летять з однієї ділянки на небі (радіанта), пов’язана зі щорічним проходженням Землі крізь хвіст комети Свіфта — Туттля. Ця комета була відкрита в середині XIX століття і повертається до Сонця кожні 130 років. До речі, це найбільший об’єкт, який систематично проходить у відносній близькості від Землі — розміром 10 км. Приблизно такий астероїд призвів до вимирання динозаврів.