Метеорний потік Персеїди буде інтенсивним до 16 серпня

Максимум активності Персеїдів триватиме до 16 серпня. Про це УНН повідомив старший науковий співробітник відділу астрометрії та малих тіл сонячної системи Астрономічної обсерваторії КНУ Анатолій Казанцев.

“Теоретично їх видно з кінця липня до кінця серпня, але максимум у Персеїдів активний днів 5-6. І ось вони були 10, 11, 12, 13, 14, 15 і 16 серпня. Максимум у них не дуже гострий, а середньої гостроти. Потім піде на спад. Але є так званий “спорадичний фон” – це метеори, що летять не з радіанти (ред. – точка на небесній сфері), а хаотично по всьому небу. Наприклад, ходять по Хрещатику люди, а потім у них вклинилася колона міліціонерів. Так і у нашому випадку. З “Персеїдами” пролітало близько ста метеорів в годину по всьому небу, а без них буде біля сорока”, – повідомив А.Казанцев.

За словами А.Казанцева, Персеїди красиві тим, що летять з однієї точки на небі, однак добре їх видно лише за містом.

“Дивитися треба без телескопа, просто неозброєним оком. Тому що метеори летять про всьому небу, і лише око бачить таку велику площу. Оптичний інструмент вирізає маленьку площу, яку цей метеор пролітає за одну соту секунди”, – пояснив А.Казанцев. А.Казанцев наголосив, що після 16 серпня Персеїди також буде видно, однак їх буде на відсотків п’ять – шість менше, ніж під час максимуму.

Довідк: назва метеорного потоку Персеїди походить від назви сузір’я Персея, де розміщений радіант, тобто місце, звідки вилітає більшість метеорів.

Перший опис потоку належить до 36 року н.е., в ньому зазначалося, що “більше ніж 100 метеорів пролетіло в чотирьох напрямках”. Сьогодні астрономи знають, що поява на небі великого числа “падаючих зірок”, що летять з однієї ділянки на небі (радіанта), пов’язана зі щорічним проходженням Землі крізь хвіст комети Свіфта — Туттля. Ця комета була відкрита в середині XIX століття і повертається до Сонця кожні 130 років. До речі, це найбільший об’єкт, який систематично проходить у відносній близькості від Землі — розміром 10 км. Приблизно такий астероїд призвів до вимирання динозаврів.

84a0c704a380722ca0d28634648c70c19c896325

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!