На Полтавщині у парку запустили цілодобовий стрім з гнізда лелек

 • Відео може переглядати кожен охочий.

  У національному парку «Пирятинський» у селі Леляки, що в Полтавській області, встановили камеру над лелечим гніздом та запустили цілодобовий стрім на YouTube. 

  Про це йдеться в описі трансляції.

  «Багато років ведемо обліки лелек білих. Одним з цікавих персонажів є чорногуз Грицько, що кілька років як оселився у Леляках. Восени, під час буревію його гніздо не витримало, впало», — розповіли ініціатори.

  Для зустрічі лелек виготовили штучну платформу. Після цього мали б встановити відеокамеру для спостереження, але почалася повномасштабна війна.

  Прилади на той момент перебували у Салтівці, що на Харківщині. Працівник парку приховав їх у погребі. Обладнання вдалося дістати вже після деокупації регіону.

  «Тим часом ми не опустили руки. Платформу таки встановили. Лелека Грицько виявився гарним батьком і за гніздовий сезон 2022 року поставив на крило 5 пташенят, найбільше в національному парку “Пирятинський”», — йдеться в описі до відео.

  Науковці та студенти катедри екології та зоології Київського національного університету імені Тараса Шевченка використають зібраний відеоматеріал для вивчення гніздової поведінки лелек.

  Читайте також: Японія хоче запропонувати Україні нові технології для післявоєнного відновлення

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!