На Снятинщині енергетики врятували лелеченят, які втратили «дім»

 •  
  Справжню операцію з порятунку малих лелеченят провели цього тижня снятинські енергетики.
   
  Про історію розповіли у пресслужбі «Прикарпаттяобленерго».
   
  «До нас звернулася мешканка села Попельники. У неї на подвірʼї на старому дереві лелеки звили гніздо. Згодом сухе дерево обвалилося, а з ним гніздо, в якому були лелеченята. Їм не більше місяця, тож літати ще не вміють. Небайдужа жінка впродовж двох тижнів вигодовувала малечу, аж поки не звернулася за допомогою до нас», – Ігор Краєвський, майстер виробничої бригади ВДЕМ-3.
   
  Бригада ВДЕМ-3 Снятинської СЕЕМ «Прикарпаттяобленерго» взялася за відновлення лелечої домівки. Щоб гніздо було надійне і на роки – встановили його на опорі електропередач.
   
  Спочатку на залізобетонному стовпі закріпили спеціально виготовлену металеву конструкцію, з гілок та сіна облаштували оновлене гніздо. З допомогою вишки повернули малих до рідної домівки.
   
  «Найбільш тривожною була перша доба. Лелечки ще малі і ради собі не дадуть – захиститися від хижих птахів чи щось поїсти – вони ще не в змозі. Тому наступного дня треба було перевірити стан справ, інакше знімати пташенят і далі їх вигодовувати, або ж відправляти до природоохоронного заповідника. На щастя дорослі птахи тієї ж доби прилетіли до гнізда. І ми всі видихнули з полегшенням», – йдеться в дописі.
   
  Порятунком лелек, які часто будують гнізда на електричних опорах високовольтних мереж АТ «Прикарпаттяобленерго» займається з 2011 року.
   
  Близько 150-200 металевих платформ під гнізда встановлюють прикарпатські енергетики щороку, таким чином рятуючи пернатих провісників весни та благодаті від ураження струмом.
   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!