На Прикарпатті громади за рік втілили понад 200 проектів ПРООН

 • Сьогодні, 27 листопада, в науковому містечку «Нова енергія» Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу відбулася тематична конференція «Прикарпаття на шляху досягнення цілей сталого розвитку».

  Учасники конференції обговорили стратегії розвитку Івано-Франківщини, напрямки взаємодії суспільства, бізнесу, влади і науки, вплив сучасних технологій для забезпечення певних цілей. Йшлося й про роль органів місцевого самоврядування у побудові енергоефективного суспільства, імпакт-інвестування для розвитку життєстійкості міст, роль ЗМІ в еколого-просвітницькій роботі та інше.

  «Прикарпаття вже понад 10 років активно співпрацює з Програмою розвитку ООН. В області в рамках цього проекту було підтримано 209 ініціатив громад на суму 51,5 млн. грн. Івано-Франківщина й надалі готова розширювати це партнерство задля спільної реалізації цілей та сталого регіонального розвитку. Спільно з ПРООН ми будемо визначати наші майбутні напрямки співпраці та, вважаю, що вони будуть реалізовуватись успішно»”, – розповів заступник голови облдержадміністрації Богдан Кобилянський.

  На конференції  науковці, представники влади та громадськості області визначали пріоритетні цілі сталого поступу області до 2030 року та обговорювали шляхи їх досягнення на всіх рівнях.

  «Термін «сталий розвиток» давно увійшов у наше життя. Простіше кажучи – це планування на перспективу, яке враховує інтереси країни, регіону та громадян. Вважаю, що дотримання балансу між економічними, соціальними і екологічними цілями – це ідеал сталого розвитку. У вересні 2015 року на саміті ООН з питань сталого розвитку було затверджено 17 глобальних цілей, які повністю або частково вже враховані в українських стратегічних документах як на державному, так і на регіональному рівнях», – сказала директор департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури ОДА Жанна Табанець.

  Також посадовець розповіла про діючу Стратегію розвитку Івано-Франківської області на період до 2020 року та акцентувала увагу присутніх на тому, що у 2019 році обласна державна адміністрація розпочне роботу над розробкою Стратегії розвитку області на 2021-2027 роки за принципами смарт-спеціалізації.

 • Читайте також: Будівельна амністія – прикарпатцям пропонують узаконити нелегальні споруди

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!