На Прикарпатті підвели підсумки чотирьох років децентралізації

 • Сьогодні, 17 грудня, в Івано-Франківському Центрі розвитку місцевого самоврядування підвели підсумки реформи децентралізації.

  Станом на кінець 2018 року в області створено 31 ОТГ, їхня площа становить 23.3% від площі всього регіону. На стадії завершення об’єднання перебуває Долинська ОТГ, а в чотирьох громадах за тиждень відбудуться вибори.

  “Головним критерієм об’єднання громад всі ці роки була не кількість, а якість і реальна робота на покращення життя людей. Ми перетнули, так би мовити, екватор реформи – і бачимо зміни, втілені в життя. Втім, попереду ще багато роботи задля розвитку України, адже це – шлях у Європу”, – сказав Руслан Панасюк, директор ЦРМС.

  З 2014 по 2018 рік у 39 разів зросла державна підтримка об’єднаних громад. Загалом у прикарпатських ОТГ за останній рік реалізували 150 проектів місцевого розвитку. Держава виділила на це 58 мільйонів гривень, решту профінансували міжнародні донори.

  “Спочатку ніхто не вірив у те, що нам вдасться. А тепер люди просто не можуть повіриити в наш успіх. Зараз на 9 сіл ми маємо 33 мільйони гривень бюджету, з яких 3.7 мільйона – власні доходи. Основна частина з цих коштів – понад 18 мільйонів – цьогоріч пішла на сферу освіти,”, – каже Микола Шикор, голова Витвицької ОТГ.

  У Витвицькій громаді за ці роки відремонтували і утеплили школи, будинок культури та інші приміщення, відкрили нову школу, добудували приміщення сільради. В 2019-му році тут планують відкрити ЦНАП.

  Читайте також: Прикарпатські ОТГ вчать допомагати тим, хто став жертвою торгівлі людьми

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!