На Прикарпатті ветеран війни виготовляє палети з відходів деревини

 • Ветеран 10 гірсько-штурмової бригади Роман Янко з Коломиї вже близько місяця виготовляє з тирси пелети і гранули для твердопаливних котлів.

  Власну справу розпочав після того, як повернувся із війни, передає “Суспільне“.

  “У мене мрія була вже в окопах, щоб переробляти відходи з деревини у щось корисне. І пелети – це найкращий біоресурс для опалення приміщень на сьогоднішній день”, – каже Роман Янко.

  У листопаді 2019 року коломиянин демобілізувався із Збройних сил України і повернувся додому. У 2015 році чоловік пішов служити у 27-му Сумську бригаду, з 2016 року – понад три роки відслужив у 10-й гірсько-шурмовій бригаді.

  “Фактично я, навіть не відпочивавши, взявся одразу до роботи, тому що тут реабілітація швидше проходить. Ти забуваєш про ті дні, коли бачив, як твої побратими гинуть”, – каже боєць Роман Янко.

  Як робити пелети, Роман не знав. Купив невеликий апарат, на якому вчився. Потім познайомився із меблевиком Олександром Спринчаном, який допоміг придбати техніку потужністю 15-20 тонн палетів у місяць. У перспективі це – 3-4 робочих місць.

  “На мою думку, ми вдало переробляємо відходи, які ідуть від меблевого виробництва. Ми одні із перших почали це робити – багато хто  їх спалює. А ми просто подумали, що вся Європа переходить на такі альтернативні види палива, а у нас ці відходи є”, – каже власник невеликої меблевої компанії Олександр Спиринчан.

  У вільний час Роман Янко виготовляє сувенірні вироби з дерева і раз на місяць проводить майстер-класи в обласному госпіталі ветеранів війни, де його дружина працює реабілітологом.

  “Коли чують, що ветеран війни хоче з ними провести майстер-клас, то приходять, мало хто відмовляється. Ми робили неодноразово і магнітики різні на військову тему, і горнятка сублімаційні”, – каже ветеран війни Роман Янко.

  Читайте також: На Прикарпатті сім’я виготовляє покутську кераміку

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!