На Прикарпатті за чотири мільйони гривень відзначать сторіччя ЗУНР та Злуки

 • Сьогодні, 2 березня, в Івано-Франківську відбувається друге пленарне засідання двадцятої сесії обласної ради.

  Одним із питань порядку денного стало “Про затвердження обласної комплексної програми “Відзначення в області 100-річчя створення Західноукраїнської Народної Республіки і 100-річчя Акту УНР ТА ЗУНР” на 2018- 2019 роки”.

  “Високе розуміння історичного завдання – боротьби за українську державність, бо в історичній пам’яті українського народу ЗУНР займає особливе місце. Державотворення ЗУНР було органічною частиною Української революції 1917–1921 років, кульмінаційним моментом якої стало проголошення Злуки УНР і ЗУНР у єдину Українську Соборну державу 22 січня 1919 року на Софійському майдані у Києві”, – йдеться у тексті програми.

  На заходи цієї програми передбачили чотири мільйони гривень. Зокрема у списку заходів є спорудження та встановлення у місті Тисмениця пам’ятника прем’єр-міністру ЗУНР К. Левицькому, а також реконструкція площі та пам’ятника перед адміністративним будинком за адресою м. Івано-Франківськ, вул. Грушевського, 21 із тематичним врахуванням концепції Соборності та неподільності України.

  Депутати підтримали цю програму.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!