Надзвичайний стан, призов резервістів, закон про зброю, санкції проти Росії: головне за день

 • Надзвичайний стан, призов резервістів, закон про зброю, санкції проти Росії, сесія Івано-Франківської міської ради.

  Такими новинами запам’яталася середа, 23 лютого.

  Верховна Рада ввела в Україні надзвичайний стан: які будуть обмеження

  Верховна Рада затвердила указ президента Володимира Зеленського про запровадження в Україні надзвичайного стану. Рішення було прийнято щойно на позачерговому засіданні ВР, його підтримали 335 народних депутатів. Надзвичайний стан запроваджується з 00:00 24 лютого терміном на 30 днів на всій території України, крім Донецької та Луганської областей, де вже і так діє надзвичайний правовий режим.

  На територіях, де вводиться надзвичайний стан, запроваджуються такі заходи:

  • особливий режим в’їзду і виїзду, а також обмеження свободи пересування (за потреби);
  • обмеження руху транспортних засобів та їх огляд (за потреби);
  • посилення охорони громадського порядку та об’єктів, що забезпечують життєдіяльність населення та народного господарства;
  • забороняється проведення масових заходів, страйків;
  • тимчасова чи безповоротна евакуація людей з місць, небезпечних для проживання, з обов’язковим наданням їм стаціонарних або тимчасових жилих приміщень.

  Крім того, може бути запроваджена комендантська година та перевірка документів у громадян, а у необхідних випадках проведення особистого огляду, огляду речей, транспортних засобів, багажу і вантажів.

  В Україні починається призов резервістів на військову службу – що відомо

  В Україні 23 лютого розпочинається призов резервістів на військову службу в особливий період за наказом президента Володимира Зеленського. Про це повідомило командування Сухопутних військ ЗСУ. Призову підлягатимуть резервісти від 18 до 60 років. Це будуть як офіцери так і рядовий, сержантський склад.

  Резервісти оперативного резерву першої черги проходитимуть службу у тих військових частинах і за тим фахом, в яких вони проходили службу до цього та підписали контракт для проходження служби в оперативному резерві. Якщо, наприклад, під час попередньої служби військовослужбовець був водієм-механіком у військовій частині, то призиватимуть його в цю ж частину, на цю ж військово-облікову спеціальність.

   ВРУ в першому читанні підтримала закон про цивільну вогнепальну зброю

  Верховна Рада України у першому читанні підтримала законопроєкт № 5708 про право на цивільну вогнепальну зброю. Рішення підтримали 274 нардепи.

  Законопроєкт, лібералізуючи з одного боку обіг цивільної вогнепальної зброї в Україні, одночасно посилює відповідальність за її незаконне використання. Згідно його тексту, громадяни України зможуть купувати та зберігати вдома вогнепальну зброю – рушниці та карабіни. Звісно, все це – лише після перевірки на несудимість, проходження курсів поводження зі зброєю тощо.

  ВРУ ухвалила санкції проти депутатів держдуми РФ

 • Верховна Рада ухвалила постанову про санкції проти 351 члена Державної думи, які одностайно підтримали визнання «державами» незаконних угруповань, що контролюють райони Донецької та Луганської областей України. За це рішення проголосували 322 народних депутати. Проти не виступив ніхто.

  Постанова передбачає створення передумов Раді національної безпеки і оборони для застосування персональних економічних санкцій проти вказаних у додатку людей «за створення реальних та/або потенційних загроз національним інтересам, національній безпеці в інформаційній сфері, суверенітету і територіальній цілісності України». Зокрема, заходи передбачають блокування активів та торговельних операцій.

  Франківські депутати вимагають закрити кордон з Росією та націоналізувати майно російського бізнесу

  Депутати Івано-Франківської міської ради звернулися до Президента, ВРУ та Кабміну із вимогою негайно закрити кордон з Росією та Білоруссю та ввести воєнний стан на території Донецької й Луганської областей.

  “Зараз парламенту необхідно невідкладно проголосувати постанову про розірвання дипломатичних відносин з агресором. Проєкти постанов № 7093 та № 7095 про розірвання дипломатичних відносин з Російською Федерацією та про звернення Верховної Ради України до Президента України щодо оголошення воєнного стану на території Донецької та Луганської областей, припинення транспортного сполучення з Російською Федерацією та закриття державного кордону з Республікою Білорусь та Російською Федерацією зареєстрований вчора у парламенті народною депутаткою від Івано-Франківська Оксаною Савчук”, – кажуть франківські депутати.

  Також вважають, що влада повинна негайно збільшити фінансування оборонних витрат та негайно звернутися до міжнародних партнерів про невідкладне прийняття найжорсткішого пакету санкцій проти Росії.

  Інші важливі новини цього дня:

  У Франківську автівка збила двох дівчат-підлітків (ФОТО, ВІДЕО)

  На хабарі затримали керівника філії Івано-Франківського облавтодору

  Паліндромна дата: учора у Франківську відбувся весільний бум

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!