Не проводять уроки: на Долинщині 900 вчителів із 20 шкіл страйкують через невиплату зарплати

 • На Прикарпатті у Долинській міській громаді 20 навчальних закладів призупинили освітній процес через страйк вчителів.

  Причина – заборгованість зарплати, пише “Галицький кореспондент” з посиланням наУкрінформ”.

  «У нас розпочався безстроковий страйк вчителів. Із 26 навчальних закладів страйкують освітяни 20 закладів. Орієнтовно, це понад 900 вчителів. Так, вони прийшли на робоче місце , але не проводили уроки. Причина – борг із зарплати. Директори цих закладів написали накази про призупинення освітнього процесу», – повідомила заступниця Долинського міського голови Алла Шевченко.

  За її словами, борг простроченої зарплати вчителям Долинської громади складає 15 млн грн. Утім, у цій сумі не врахована ще їхня зарплата за серпень. Відтак, вчителям боргую понад 20 млн грн.

  Алла Шевченко зауважила, що в Івано-Франківській ОДА сьогодні шукали вихід із ситуації.

  «Після двогодинної дискусії ухвалили рішення, що голова районної профспілки попросить вчителів призупинити страйк до 20 вересня. За цей час обласні посадовці обіцяють напрацювати план заходів виходу з цієї кризи та направити лист у Кабмін про перерозподіл освітньої субвенції в межах області», – зазначила Шевченко.

  Чи підуть на це вчителі, в громаді поки не знають. Втім сподіваються, що освітяни таки поступляться, бо ситуація, каже Шевченко, їм теж не «на руку», адже дні страйку їм не врахують у майбутні виплати.

 • Читайте також: 2 вересня, вчителі Долинського ліцею №5 вийшли на страйк.

  Нагадаємо, долинські освітяни заявляли, що якщо до 31 серпня не вирішать цю проблему, то вони обіцяють не вийти на роботу та оголосити страйк. Міський голова Іван Дирів терміново скликав засідання робочої групи з метою вирішення проблеми освітянських зарплат.

  Із початку 2021 року освітянам Долинської територіальної громади систематично затримують, а подекуди взагалі не виплачують їхні гроші. І якщо зарплати з певними затримками ще виплачуються, то на відпускні вчителям цьогоріч грошей взагалі не знайшлося. Чому так сталося, хто винен і що робити, з’ясовував «Галицький кореспондент».

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!