Вчителі Долинської ОТГ готові до страйку з 1 вересня

 • 17 серпня відбулося засідання позачергової 13 сесії Долинської міської ради. На нього прибули освітяни, яким держава не виплатила зарплати, відпускні та оздоровчі.

  Вчителі вкотре прийшли в сесійну залу громади, щоб їх нарешті почули у високих урядових кабінетах Києва. На засідання сесії прибули також директор департаменту освіти, науки та молодіжної політики ОДА Віктор Кімакович та його заступник Андрій Сташків.

  Свою думку з цього приводу висловив і депутат міської ради, голова Долинської районної організації профспілки працівників освіти і науки України Іван Мельник. Він переконаний – ситуація з боргом виникла через неправильний підхід центральних органів влади, тому діяти потрібно радикально.

  «За 1,5 тижні ми вже вчетверте збираємось з цього приводу, але результатів поки не бачу.  Ми всі звертаємось, а нас не слухають. Оскільки нашу заборгованість не мають наміру компенсовувати, чи погашати, ми всі готові до радикальних кроків: від блокування руху на центральних дорогах – до загального страйку!», – сказав Іван Мельник.

  За словами Віктора Кімаковича, позиція департаменту освіти й всієї ОДА в тому, що вчителям потрібно заплатити за вичитані години.

  “Ця ситуація зараз вже вийшла на пік, Ми аналізували причини та провели аудит. Причини мають дві складові. Перше – це дійсно те, що освітня формула не є досконала. І не тільки для Долинської ТГ, а для майже всіх територіальних громад. Голова ОДА також телефонувала міністру фінансів, який запевнив, що наближення буде. Крім цього, ми в кінці року будемо звертатись про перерозподіл освітньої субвенції. Але одразу говоримо, що це буде невелика частина від загальної заборгованості. А всю іншу заборгованість повинна покрити громада”, – пояснив Кімакович.

  Освітяни заявили, що якщо до 31 серпня не вирішать цю проблему, то вони обіцяють не вийти на роботу та оголосити страйк. Міський голова Іван Дирів терміново скликав засідання робочої групи з метою вирішення проблеми освітянських зарплат.

  Із початку 2021 року освітянам Долинської територіальної громади систематично затримують, а подекуди взагалі не виплачують їхні гроші. І якщо зарплати з певними затримками ще виплачуються, то на відпускні вчителям цьогоріч грошей взагалі не знайшлося. Чому так сталося, хто винен і що робити, з’ясовував «Галицький кореспондент».

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!