Активісти, які відстоюють повернення колонади франківського готелю “Дністер” у загальний доступ, провели сьогодні, 16 квітня, пресконференцію.
Франківці кажуть, що наразі завчасно радіти перемозі і тому, що власники готелю пообіцяли зняти склопакети з колон.
“Ми втішені і вітаємо, що вони відступилися. Але ми не припиняємо боротьбу. Ми слідкуємо пильно за подальшими діями сімейства Бойків, бо маємо приклади інших будов за їх участі. Ми сповнені оптимізму, але такого, обережного. Маємо зробити так, щоб наша маленька перемога не перетворилася у пшик”, – говорить активіст Віталій Пасенюк.
Також міркують над тим, щоб створити в Івано-Франківську інституцію, яка у зародку душитиме подібні конфлікти, яка матиме довіру громадськості і матиме потрібні механізми.
“Хочемо, щоб місто загалом отримало результат від нашої маленької перемоги”, – додає Віталій Пасенюк.
Відтак, пропонують організацію круглого столу і конструктивного діалогу з усіма сторонами конфлікту, а також і надалі наполягають на виконанні вимог, які були представлені ними раніше. Мова йде про розіскління колон, експертну оцінку робіт у готелі, притягнення до відповідальності тих, хто допустив такі дії з реконструкцією, повернення пам’ятці архітектури історичного вигляду, а також експертну оцінку стану житлової частини будинку на вулиці Шевченка,1.
Павло Валько, мешканець будинку по вулиці Шевченка, 1 каже, що квартири мешканців будинку доглянуті і сам будинок гарний, але дії власників готелю щодо реконструкції частини будинку нанесли шкоди іншій його частині.
“Мешканці будинку делегували мене в експертну комісію. У будинку порушена дренажна система – підвали, які були раніше почищені, зараз у воді. Порушена геометрія даху і водостічні системи. Треба дослідити, хто у тому винен – історія, час чи реконструктори”, – говорить Валько.
За його словами, був факт отруєння у будинку мешканця. В споруді порушена висотність – і котли “задуває”. Було знайдено людину без свідомості у ванні. Є висновки медиків.
“Просимо громаду посприяти, щоб зробити належну експертну оцінку. Ми мусимо дослідити, щоб не втратити ту частину будинку, яка тримається з останніх сил. Будинок завжди був у гарному стані. Я мешканець – у четвертому поколінні. Але щоб усе не було голослівно, має бути комісія. І ми вимагаємо оприлюднення усіх договорів”, – додає франківець.
Нагадаємо, на початку березня в Івано-Франківську розгорівся скандал довкола будівельних робіт, які ведуться на історичній пам’ятці у центрі міста – в колишньому готелі «Дністер». За п’ять років над спорудою виросли два додаткові поверхи та вежа з годинником. Зараз взялися до бічних колонад – спроба засклити громадський простір та облаштувати приватну парковку біля будівлі викликала чергову хвилю обурення містян.
Згодом стало відомо, власник будівлі вже засклив міжколонний простір зі сторони вулиці Шевченка і таким чином тепер там немає вільного проходу, а також облаштував приватну паркову біля готелю.
6 квітня, громадський активіст Ростислав Шпук оприлюднив світлини засклених колонад.
Активісти зазначають, що такі дії є неприпустимими, адже колони є не тільки унікальними у плані архітектурних рішень, але й несуть на собі частину будинкової конструкції. Відтак, якось змінювати їх не можна.
Франківці провели дві акції на захист історичної колонади “Дністра” та висунули свої вимоги до реставраторів та влади міста і області.
“Місто має одну велику ганьбу”, – Андрій Єфіменко про ситуацію з готелем “Дністер”