“Місто має одну велику ганьбу”, – Андрій Єфіменко про ситуацію з готелем “Дністер”

 • Представник ГО “Кам’яниця Австрія”, художник Андрій Єфіменко на сесії міської ради підняв питання реконструкції готелю Дністер.

  За словами франківця, зараз не стоїть питання розскління колонади, а стоїть питання повернення історичного вигляду кам’яниці у центрі міста.

  «Йдеться загалом про статус СС3 – повернення пам’ятці більш-менш оригінального вигляду. Нехай він туди напхає нанотехнологій – ми не проти. Але ми хочемо, щоб ззовні ця пам’ятка була іншою. Щоб приїхав, скажімо, канадієць і не питав, чому там три різні вікна»,- говорить Андій Єфіменко.

  За його словами, сьогодні місто має одну велику ганьбу, з якої ми всі разом маємо шукати вихід.

  «Питання настільки глибоке і запущене. Ми маємо думати про завтрашній день. Зараз все питання втикається у одного чоловіка. Ми маємо змусити пана готельєра почути нас. Там є реконструкція замість дозволу на реставраціяю. Дозвільних документів не надано, там є надлишкові поверхи, фасад зуродований. Питання дуже тяжке. Не треба ділити майбутні нагороди, треба кожному зі свого боку братися за вирішення», – додає активіст.

  Нагадаємо, в Івано-Франківську розгорівся скандал довкола будівельних робіт, які ведуться на історичній пам’ятці у центрі міста – в колишньому готелі «Дністер». За п’ять років над спорудою виросли два додаткові поверхи та вежа з годинником. Зараз взялися до бічних колонад – спроба засклити громадський простір та облаштувати приватну парковку біля будівлі викликала чергову хвилю обурення містян.

  До слова, громада повстала, влада мовчить, власник приховує документи і уникає коментарів. Скандал довкола реставрації пам’ятки архітектури, колишнього готелю «Дністер», наростає.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!