“Якщо Франківськ це проковтне, то Бойко забудує площу Франка”, – Анушкевичус

 • Сьогодні, 8 квітня, в Івано-Франківську відбулася акція протесту під стінами готелю “Дністер” на вулиці Шевченка.

  Люди вийшли на мітинг через те, що нинішній власник споруди, готельєр Бойко, внаслідок “реконструкції” забрав і засклив колонаду. Таким чином він відібрав у людей частину вулиці Шевченка.

   Колишній міський голова Івано-Франківська Віктор Анушкевичус розповів, що у 2008 році пан Бойко приходив з фантастичною ідеєю здійснити забудову перед готелем «Надія».

  «Це взагалі не вписувалося в ніякі рамки. Я не скажу яким чином, але мені вдалося переконати його не робити цього. І дозвіл на реконструкцію цього (готелю «Дністер», – ред) ми також не давали», – каже Анушкевичус.

  Він радий, що сьогодні багато людей прийшло на протест, незважаючи на карантин. Мовляв, це показує, що Франківськ не байдужий і не хоче сприймати цей плювок в обличчя громаді.

  «Якщо громада міста це проковтне, то Бойко повернеться до ідеї будівництва перед готелем, який він перейменував з «Україна» на «Надія» на честь своєї дружини. Якщо ми не відстоїмо цей громадський простір, то не відстоїмо і простір коло Франка», – підкреслив ексмер.

  Також він розповів, звідки виникла ідея колонади. Каже, тут був запроєктований по всьо периметру балкон. Тому, щоб він тримався та не впав людям на голови, австрійські архітектори спроєктували колонаду, але не закрили простір.

  «Якщо ми дозволимо це зробити, то ми плюємо на австрійських архітекторів та історичну спадщину. Це історична будівля №1 в Івано-Франківську», – наголосив Анушкевичус.

  Нагадаємо, активісти оголосили збір підписів за демонтаж заскління колонади. За словами Ростислава Шпука, Бойко готовий піти на це, “якщо, як він сказав, адекватні люди висловляться за це”.

  Нещодавно в Івано-Франківську розгорівся скандал довкола будівельних робіт, які ведуться на історичній пам’ятці у центрі міста – в колишньому готелі «Дністер».

 • За п’ять років над спорудою виросли два додаткові поверхи та вежа з годинником. Зараз взялися до бічних колонад – спроба засклити громадський простір та облаштувати приватну парковку біля будівлі викликала чергову хвилю обурення містян.

  Згодом стало відомо, власник будівлі вже засклив міжколонний простір зі сторони вулиці Шевченка і таким чином тепер там немає вільного проходу, а також облаштував приватну паркову біля готелю.

  Активісти зазначають, що такі дії є неприпустимими, адже колони є не тільки унікальними у плані архітектурних рішень, але й несуть на собі частину будинкової конструкції. Відтак, якось змінювати їх не можна.

  6 квітня, громадський активіст Ростислав Шпук оприлюднив світлини засклених колонад.

  Також Марцінків звернувся до Бойка з проханням розісклити колонаду “Дністра”

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!