Нью-Йоркський музей нарешті визнав художника Архипа Куїнджі українцем

 • Музей мистецтва Метрополітен (Нью-Йорк) змінив у своїх описах національність уродженця Маріуполя, художника Архипа Куїнджі з росіянина на українця. А також додав, що саме росіяни зруйнували його музей у рідному місті.

  “Архип Куїнджі – український художник, який народився в Маріуполі, НАРЕШТІ визнаний УКРАЇНСЬКИМ в музеї Метрополітан в Нью-Йорку. Там також прибрали ганебну згадку про те, що “artist celebrating both in Russia and Ukraine”, – написала у своєму Facebook історикиня мистецтва та журналістка Оксана Семенік, передає “Українська правда”.

  Також, за її словами, Метрополітен додав, що саме російські військові зруйнували музей Куїнджі в Маріуполі.

  “І нарешті додали, хто саме зруйнував музей в Маріуполі – росіяни. Нагадаю, що ця робота в постійній експозиції і про це читають тисячі, а то й десятки тисяч людей”, – додала Семенік.

  “Куїнджі народився на березі моря в Маріуполі, коли українське місто входило до складу Російської імперії. …У березні 2022 року російський авіаудар знищив художній музей Куїнджі в Маріуполі, Україна”, – йдеться в описі роботи українського художника на сайті The Met.

  Росіяни не лише обстрілювали музеї Маріуполя, але й грабували їх. У квітні 2022 року окупанти вивезли оригінальні твори мистецтва, які зберігалися у місцевих краєзнавчому та художньому музеях.

  Зокрема, вони вкрали оригінали трьох картин Архипа Куїнджі “Червоний закат”, “Осінь” та “Ельбрус”, картини Івана Айвазовського “Біля берегів Кавказу”, Григорія Калмикова “Архип Куїнджі” та Миколи Дубовського “Море” та “Ніч на Балтійському морі”.

  Також з музею вивезли бюст Архипа Куїнджі роботи скульптора Володимира Беклемішева.

  До теми: Параджанов у труні, або Як у Верховині знімали “Тіні забутих предків”

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!