Об’єднання територіальних громад – це лише початок, – координатор Офісу реформ

 • В Івано-Франківську підвели підсумки акції «Децентралізаційний марафон» на Прикарпатті.

  Акція мала на меті охопити всю Україну, було проведено 100 виїзних заходів на Прикарпатті. Надано інформацію про децентралізацію 5000 жителям, їм розповіли про переваги реформи.

  «Децентралізаційний марафон активізував громадянське суспільство до активної участі у тих змінах, які нині проводить держава. Однозначно можу сказати, що зустрічі з громадами показали, кожна зустріч збільшувала кількість присутніх, збільшувала кількість запитань, щоразу самі запитання ставали грунтовнішими. Такі зустрічі дають можливість побачити те світло, до якого ми йдемо. Люди уже не пасивно спостерігають і не бояться брати на себе відповідальність, контролюють ті рішення, які приймають ради, висловлюють свою позицію. А це дуже важливо, адже за роки незалежності ми навчилися виконувати накази, а не втручатися в процес», – зауважила регіональний консультант з юридичних питань регіонального відділення Асоціації міст України Марія Баран.

  Об’єднання – це лише початок, далі виникне проблема підбору кадрів, які потрібно буде навчати і над цим працювати. Ті органи місцевого самоврядування, які нині не є фінансово спроможними, повинні розуміти, що вихід лише в тому, щоб об’єднуватися і разом розвиватися, зауважив координатор обласного Офісу реформ Руслан Панасюк.

  Нагадаємо, 18 грудня у 143-х об’єднаних територіальних громадах України відбудуться перші вибори. Зокрема, і в семи ОТГ на Прикарпатті. Івано-Франківщина замкнула десятку областей, де цьогоріч створено найбільше громад. Чого очікувати від цих виборів та хто хоче очолити об’єднані громади, дізнавався «ГК».

  15401353_1044247775698128_412480072_n

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!