П’ять громад Прикарпаття проходять навчання, щоб створити громадські простори

 • Завершився відбір громад області, які беруть участь у навчанні, аби створити власні простори. Незабаром вони отримають ресурс для їх облаштування та проведуть там перші власні події.

  На конкурс для участі у проєкті «Зміцнюємо громади, об’єднуючи Україну» надійшло 28 заявок від активних громад. Проєкт організовує Івано-Франківська обласна організація «Молода Просвіта».

  Перемогу в конкурсі за рішенням експертів здобули громади міста Бурштин (Галицький район), селища Делятин (Делятинська ОТГ, Надвірнянський район), села Старий Мізунь (Вигодська ОТГ, Долинський район), села Нижній Струтинь (Рожнятівський район) та села Джурів (Снятинський район).

  “Ми отримали заявки від громад з 12 районів. Найбільше – половина від загальної кількості, від об’єднаних територіальних громад, ще третина – від сіл”, – говорить керівниця проєкту Євгенія Бардяк.

  Кожну громаду представляють по 8 активістів. Активісти з кожної громади сформували команди, які протягом серпня-листопада пройдуть три триденні навчання. Перші тренінги уже відбуваються у Франківську з 18 до 23 серпня. Перша підгрупа – громади Нижнього Струтина, Делятина, Бурштина – уже закінчили навчання.

  Для Джурова та Вигоди навчання ще тривають. Учасники працюють над формуванням цінностей та маніфестів майбутніх просторів, знайомляться з активними найрізноманітнішими громадськими просторами у місті Івано-Франківську – від “Promprylad. Renovation” до відкритого простору “ВДОМА”, ресторації з культурною спадщиною “Світлиця Мулярових”, простору інноваційних креацій “Палац” (Палац Потоцьких).

  Найбільш активні представники з кожної відібраної громади уже у вересні матимуть можливість поїхати на схід України і познайомитися з успішним досвідом розвитку громадських просторів протягом останніх п’яти років у Донецькій області.

  Створені учасниками проєкту громадські простори отримають деяке обладнання, інвентар та до 10 000 грн на реалізацію власних ініціатив, що сприятимуть розвитку соціальної толерантності. Проєкт триватиме до грудня 2019 року.

  Нагадаємо, П’ядицькій ОТГ повернули землі вартістю понад 22 мільйони гривень

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!