“Під звуки сирен”: прикарпатський аніматор розказав, як створює роботи (ФОТО, ВІДЕО)

  • Аніматор може витратити весь день, щоб відзняти лише три секунди для мультиплікаційного ролику.

    Анімацією в стилі стопмоушн займається Роман Дзвонковський з села Пациків, що на Долинщині. В Україні таких спеціалістів мало, це складна техніка – покадрова анімація. На відміну від комп’ютерної графіки, необхідно затратити багато часу і терпіння. Втім прикарпатський аніматор вже створив сотні анімаційних роликів, повідомляє “Галицький кореспондент”.

    За освітою він графічний дизайнер. З самого дитинства любив щось малювати та відвідував художню школу. Як і всі діти любив переглядати мультфільми, але що займатиметься професійно анімацією, Роман про таке в шкільні роки і не думав.

    Анімація є різних стилів, він працює в складній техніці – stop motion анімації. Ця робота унікальна тим, що вона не конвеєрна і створені персонажі мають лише одне життя. А після відзнятого фільму Роман залишає для себе лише найулюбленіших та найцікавіших героїв. 

    У деяких сценах важливо, щоб в одній секунді було 24 кадри, в інших достатньо 12. Сама плавність рухів залежить від кількості картинок-кадрів, які вкладаються в одну секунду ролика.

    За словами аніматора, міліметр за міліметром відтворюється кожен рух. Фільм, який триває до 30 секунд можна робити місяць або й два. Повнометражні півгодинні фільми знімають і по 3-4 роки. Все залежить від складності та насиченості деталями.

    Він намагається створювати щось цікаве та сучасне. Каже, що за рік війни тематика його робіт змінилася. Про що свідчить “Колискова під звуки сирени”, де представлено алгоритм дій для дитини, яка сама вдома і почалася повітряна тривога.

    “В Україні війна, психологічно тяжко і дорослим, і дітям, – каже аніматор Роман Дзвонковський. – Незважаючи на обставини, дитинство триває. Тому ми випустили серію мультфільмів, які допоможуть українським дітям зберегти психічне здоров’я у стані підвищеного нервового напруження”.

    Мар’яна ЛОКАТИР

    Читайте також: Як івано-франківська художниця допомагає ЗСУ й опікується притулком “Дім Сірка”

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!