Прочитай “Кобзаря”: у Франківську за вірші Шевченка роздають цукерки з пророцтвом

 • Сьогодні, 26 квітня, в Івано-Франківську студенти та відомі люди Прикарпаття просто неба зачитали вірші Тараса Шевченка. Захід під назвою «Пророцтво від Кобзаря» приурочили до річниці видання першого “Кобзаря”.

  Нагадаємо, що саме 26 квітня 1840 року вийшла друком перша збірка. У наш час під назвою «Кобзар» розуміють усі віршовані твори Шевченка, однак перші «Кобзарі» містили тільки деякі його поезії.

  “Ми звикли, що історія – це трагічні події. Наприклад, сьогодні річниця трагедії в Чорнобилі, а ще й річниця “Кобзаря”, тому ми таким заходом вирішили її вшанувати”, – каже організаторка заходу та письменниця Ольга Деркачова.

  У заході візьмуть участь відомі люди Прикарпаття та студенти, які разом читатимуть вірші. Це організаторка називає родзинкою заходу, оскільки, наприклад, першу частину вірша читатиме студент, а далі продовжить письменник Володимир Єшкілєв чи літературний критик Євген Баран.

  “Хто прочитає Шевченка, той отримає солодкий подарунок з пророцтвом, яке складене із цитати Кобзаря”, – додає письменниця.

  Як повідомляв “Галицький кореспондент”, містянам пропонують купляти магніти про архітектуру.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!