Портрети Тараса Шевченка на СТО: в автомайстерні на Франківщині облаштували музей

 • Понад сотню портретів Тараса Шевченка експонують в автомайстерні в селі Сопів на Івано-Франківщині.

  Імпровізований музей облаштували місцеві жителі — родина Дердюків. У їхній колекції — майже шість тисяч експонатів із зображеннями письменника — бюсти, значки, вишиті картини та портрети. Допомагають поповнювати колекцію Дердюкам й односельці, пише “Суспільне”.

  “Батько каже, що він виріс на віршах Шевченка. Ще з раннього віку захоплювався поетом. Він йому — дуже близький. А з 2008 року почав колекціонувати портрети письменника і більше його вивчати”, — розповідає власник автомайстерні Микола Дердюк.

  Експонати родина Дердюків купує або ж отримує в подарунок. Деякі роботи надсилають українці з-за кордону. Всі твори, що експонують у музеї, створені в різних роках. Є й картини та значки із сучасною інтерпретацією Шевченка.

  Найціннішою в родині є світлина, на якій бабуся Миколи Дердюка викладає з квітів портрет Тараса Шевченка у 1950-х роках.

  “Тоді не можна було цього робити. Це зараз всюди Шевченка малюють. Але тоді люди цінували свободу, рівнялися на Шевченка, він писав про свободу. І для них це було цінно та важливо”, — продовжує власник СТО Микола Дердюк.

  До автомайстерні приносять експонати й військовослужбовці. Нещодавно вони поповнили колекцію глиняною тарілкою, на якій зображений Шевченко. Допомагають з портретами також односельці.

  “Картину приніс наш односелець. Він зайшов сюди і побачив багато Шевченків. Чоловік захотів, щоб його картина теж тут була. Сказав, що пасуватиме. Загалом люди переглядають всі картини — всім вони подобаються. Деякі фотографують і навіть роблять селфі. Перша реакція: “Ого, нічого собі, Шевченко, у вас тут ще кава і тепло”. Людям подобається тут сидіти і переглядати Шевченків”, — каже працівник СТО Степан Яцишин.

  З його слів, щодня до музею в автомайстерню приходять декілька десятків людей. З початком повномасштабної війни тут побували відвідувачі майже зі всієї України.

  Читайте також: На Франківщині відкрили інтерактивний музей лицарства

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!