Протягом року на Прикарпатті від ботулізму постраждали дев’ятеро людей

 • В 2019 році на Івано-Франківщині зареєстрували сім випадків ботулізму, від яких постраждали дев’ятеро осіб.

  Всі випадки виникли внаслідок вживання м’ясних консервів домашнього приготування, а саме тушонок та паштетів, інформують у Головному управлінні Держспоживслужби в області.

  Нагадаємо, ботулізм – це важке захворювання, яке без своєчасного специфічного лікування може призвести до смерті. Захворювання викликається ботулотоксином, який виділяється паличкою ботулізму в результаті його життєдіяльності (розмноження та накопичення) в харчових продуктах.

  Основною вимогою для розмноження палички та виділення токсину є анаеробні умови, тобто відсутність кисню, а це різного роду консерви. Клостридія ботулізму попадає в харчові продукти з частинками землі або під час неправильної розробки туш тварин, коли вмістом кишківника забруднюється м’ясо.

  Консерви, заражені паличкою ботулізму, можуть бути піддуті (бомбажні), можуть мати специфічний запах прогірклого масла, однак це не є основною ознакою. Траплялись випадки, коли консерва булла візуально доброякісна, а споживши її виникало захворювання.

  Симптоми ботулізму розвиваються не так різко як при інших харчових отруєннях, зазвичай перші прояви захворювання з’являються на другий-третій день після вживання забрудненого харчового продукту.

 • Основні прояви захворювання слабкість, головокружіння, сухість в роті, закрепи. Пізніше з’являється розлади центральної та вегетативної нервової системи які проявляються порушенням зору та ковтання, розладами мови, в важких випадках – зупинкою дихання. Лікування проводиться тільки в умовах стаціонару, введенням протиботулінічної сироватки.

  Основною профілактикою ботулізму є правильна розробка туш тварин та риб, ретельне очищення від грунту грибів, овочів, фруктів перед консервацією, дотримання технології консервації (найкраще способом автоклавування). Перед використанням домашні консерви слід піддавати повторній термічній обробці методом кип’ятіння протягом 30 хвилин.

  Не варто купувати консерви домашнього виготовлення з рук чи на стихійних ринках. В жодному разі не слід споживати консерви бомбажні, деформовані або з нехарактерним запахом.


  Фото – ілюстративне.

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!