Привести до порядку закинуті території – важливо для міста

 • Сьогодні в Івано-Франківську можна десятками нарахувати кількість закинутих як промислових територій так і державних установ, що віджили своє і зараз стали пристанищем для безхатьків. По ту сторону високих парканів не часто хтось заглядає. Відлякує розруха та безліч сміття, посеред яких видно шприци, що свідчить про часті відвідини закинутих місць наркоманами. Ці території можуть і повинні приносити користь місту, пише Бріз.

  (59)
  Чому почати відновлювати закинуті території потрібно уже зараз?

  – Колишні промислові зони мають великий потенціал і досить важливі саме для маленьких міст, адже можуть служити для покращення якості міського життя чи стати культурним осередком.
  – Території такого формату при правильній експлуатації приносять значний прибуток міському бюджету.
  – Місто, яке є серцем туристичного Прикарпаття, не повинно мати пустуючих територій чи напіврозвалених будівель, що слугують домівкою для щурів, а туристам-екстрималам незаконною розвагою.

  Як можна використовувати колишні промислові зони?

  – Будівлі, які знаходяться не в аварійному стані підлягають відновленню та можуть в подальшому служити театром, мистецькою галереєю тощо. Такі проекти часто приваблюють прогресивну молодь, які часто навіть на волонтерських засадах готові допомагати у втіленні задумів. Після ремонту будівлі уже не лякають місцевих жителів, а навіть приваблюють.
  – Закинутими промисловими територіями часто цікавляться інвестори, які готові викупити землю і реалізувати новий перспективний проект.

  Країни Західної Європи уже давно і досить успішно практикують такі шляхи перетворення закинутих зон, бо переконнані, що кожен куток міста повинен жити та використовувати усі свої ресурси для його мешканців.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!