Рік без Кузьми: спогади мами Андрія Кузьменка

“Галицький кореспондент” підготував спецпроект, присвячений річниці загибелі фронтмена гурту «Скрябін» Андрія Кузьменка. Це серія матеріалів про неперевершеного музиканта, співака, автора пісень, продюсера й актора.

Цього разу пропонуємо вашій увазі декілька інтерв’ю у вигляді спогадів матері Андрія Кузьменка – Ольги Михайлівни, про свого талановитого сина. Завдяки їй Кузьма навчився грати на фортепіано. Саме мамі читав усі свої вірші і слідкував за її реакцією. І саме мамі він присвячував свої пісні.

Одне з перший інтерв’ю, щоправда, на звуковому насії, Ольга Михайлівна Кузьменко дала «Львівській хвилі».

А під час інтерв’ю «Сніданку з 1+1», яке мало дуже камерний та довірливий характер, та тривало більше двох з половиною годин, Ольга Михайлівна розповіла про дитинство та юність сина Андрія, його творчість та майбутнє його музичної групи.

У іншому інтерв’ю мама музиканта зізналася, що Кузьма Скрябін ледь не загинув у ДТП дорогою з Коломиї до Івано-Франківська, після чого й з’явився хіт “Мам”.

“Він як завжди обирав дорогу, щоб була якнайкоротша. А те, що він поїхав десь між лісовози і там був туман страшний. І він бачить, що він їде по тій самій дорозі, де лісовоз їде йому на зустріч. Він подумав, що він маму більше вже не побачить. Ото він мені розказував. І за той час, поки він пережив оте все, і потім коли він вже вирулив звідти, появилася пісня “Мам”, – згадала Ольга Михайлівна.

Вона додала, що коли Кузьма доїхав до Івано-Франківська, то в той же вечір вже з гуртом репетирував пісню.

Наприкінці травня 2015-го Ольга Михайлівна написала книгу “Моя дорога птаха. Мамина книжка”, в якій розповіла, як пережила важку втрату. Текст надрукувало популярне видавництво “Видавництво Старого Лева”. Мама артиста поділилася, що пораду написати книгу, в якій вона виклала б свої переживання від втрати єдиної дитини, дав психолог.

“Це було так нестерпно, що треба було щось робити. І тоді лікар використала чистий прийом. Ручку дала, журнал, зошит і сказала писати. Ось я і написала. Написала про садок, про школу. А через якийсь час створила ще й другу частину, в якій розповіла про його погляди. Про його становленні в Києві, про ставлення до нас. Про ставлення до України взагалі”, – поділилася Ольга Кузьменко.

У книзі багато раритетних фотографій з сімейного архіву та спогадів про дитинство Кузьми і його творчі починання.

5381_mzhowoUSv34s_w_300

Рік без Кузьми: останнє інтерв’ю Андрія Кузьменка

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!