Щоб не зірвати опалювальний сезон: франківські депутати просять додаткових коштів, щоб закрити борги за тепло

 • Депутати Івано-Франківської міської ради стурбовані ситуацією, що склалася у галузі теплопостачання.

  Кажуть, що через значні борги та невідшкодування різниці по тарифах ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго» підготовка до нового опалювального сезону стоїть під загрозою.

  Сьогодні, 29 квітня, на сесії міської ради вони прийняли звернення до керівництва держави, у якому просять передбачити кошти підприємствам теплоенергетики для погашення заборгованості у різниці в тарифах.

  «Стрімке зростання цін на енергоносії, неможливість відображення зазначеного підвищення в тарифах на комунальні послуги, що застосовуються до кінцевих споживачів, спричинило виникнення різниці між фактичною вартістю теплової енергії та тарифами, що встановлені НКРЕКП, яка станом на 01.04.21 р. сягає близько 65,0 млн.грн. Нормативних документів, які б передбачали можливість відшкодування державою підприємствам понесених витрат немає…Наявна заборгованість ДМП «ІФТКЕ» перед НАК «Нафтогаз України», яка станом на 01.04.2021 р. становить більш як 500 млн.грн., унеможливить зміну постачальника природного газу.

  За умов критичного браку обігових коштів, через невідповідність тарифів економічно-обґрунтованим витратам, мільйонних боргів населення перед підприємством за спожиту теплову енергію, подальша діяльність підприємства, підготовка до нового опалювального сезону стоїть під загрозою», – йдеться у зверненні.

  Також депутати просять продовжити дію Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу, що дасть можливість своєчасно розпочати опалювальний сезон 2021-2022р.

  До теми: Франківські депутати вимагають, щоб Україна розірвала дипломатичні відносини з Росією та закрила кордон

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!