Франківські депутати вимагають, щоб Україна розірвала дипломатичні відносини з Росією та закрила кордон

 • Депутати Івано-Франківської міської ради звернулися до Президента та Верховної Ради щодо підготовки до відсічі вторгненню московського агресора.

  Відповідне звернення прийняли сьогодні, 29 квітня, на сесії міської ради.

  “Впродовж останніх місяців Москва сконцентрувала на кордонах України найбільше з 2014 року угрупування своїх військ, демонструючи наміри продовжити вторгнення в Україну, а московські політики напряму погрожували геноцидом щодо українців… Не зважаючи на те, що Кремль зупинив ескалацію і почав відведення військ, всі розуміють, що загроза нового вторгнення може повторитися. І Україна має бути готова дати відсіч”, – говорить депутат міської ради Роман Марцінків.

  Жоден «мирний план», на переконання місцевих обранців, не гарантує непереможність нашої держави. суспільство має бути готове відбити наступ, а також мають бути чіткі кроки влади.

  Відтак, депутати Івано-Франківської міської ради вимагають:

  1. Запровадити режим воєнного стану на тимчасово окупованих та прилеглих до них територіях України.
  2. Розірвати дипломатичні відносини з Російською Федерацією, вислати дипломатів та закрити державний кордон з РФ (перемовини з державою-агресором вести виключно через міжнародних посередників).
  3. Офіційно звернутися до США та Великої Британії, як держав-гарантів України за Будапештським меморандумом, щодо поставок летального озброєння, у тому числі важкого, укласти з ними двосторонні договори про військову допомогу. У разі відмови держав-гарантів розпочати проведення міжнародних консультацій щодо відновлення ядерного статусу України.
  4. Звернутися до США про надання Україні статусу Основного союзника поза НАТО (MNNA).
  5. Невідкладно ухвалити закони про територіальну оборону України (№ 4504 від 16.12.2020 р.), про цивільну зброю та боєприпаси (№ 4335-1 від 24.11.2020 р.), про встановлення кримінальної відповідальності за колабораціонізм (№ 2549 від 06.12.2019 р.), про деокупацію (формула Свободи) (№ 5093 від 18.02.2021 р.), про збільшення військового збору для олігархів (№ 2252-1 від 25.10.2019 р.).
  6. Внести зміни до Державного бюджету України з метою збільшення державного оборонного замовлення.
  7. Знищити промосковську п’яту колону: заборонити проросійські партії та організації; арештувати рахунки, майно усіх кампаній, де є частка російської власності, та почати процес його конфіскації; усунути російську агентуру зі ЗСУ та спецслужб (посилити контррозвідувальний режим у ЗСУ та спецслужбах, зокрема провести через детектор брехні увесь генералітет на предмет здачі державних інтересів Москві).

  До теми:  Івано-Франківська обласна рада вимагає заборонити “ОПЗЖ” та “Партію Шарія”

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!