Стало відомо, якою буде вартість газу у грудні для прикарпатців

 • У грудні вартість газу для мешканців Прикарпаття збережеться на рівні попереднього місяця.

  Незважаючи на те, що з стартом опалювального сезону традиційно підвищується попит на енергоресурс, спеціалістам вдалося стримати ріст ціни, повідомляє ТОВ “Івано-Франківськгаз Збут”.

   Тож у грудні прикарпатці-клієнти ТОВ “Івано-Франківськгаз Збут” сплачуватимуть за блакитне паливо 8 826, 81 грн/тис.м³ з урахуванням ПДВ, що дорівнює 0,8339126 грн/кВт*год (на основі даних про значення вищої теплоти згорання за період з 1 по 25 число місяця, отриманих від Оператора ГРМ).

  Зазначимо, що протягом останніх тижнів на європейських енергетичних біржах попри прогнози не відбувалось значного зростання цін. Це один із головних факторів, котрий дозволив стримати вартість природного газу для населення у грудні на рівні листопада. 

  Також у компанії заявляють, що ще одним фактором, який би дозволив знизити ціну газу став би продаж газу, який видобувається державними компаніями в Україні. Такий продаж мав би відбуватися на прозорих і відкритих біржових торгах, доступ до участі в яких мали б всі постачальники.

  «Цілком зрозуміло, що газ українського видобутку є більш дешевим ресурсом, ніж імпортний. Однак, на жаль, український ресурс практично не торгується на біржах в Україні, як наслідок постачальники, щоб забезпечити своїх споживачів безперебійним газопостачанням змушені його купувати на європейських ринках», – зазначають у компанії.

  Нагадаємо, що прикарпатці, які боргують за спожитий газ, платитимуть ще більше.

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!