Прикарпатці, які боргують за спожитий газ, платитимуть ще більше

 • На мешканців Прикарпаття, що мають заборгованість за спожитий природній газ та у яких відсутні договори на реструктиризацію боргу, очікують судові позови, повідомив Юрій Пилипів, директор ТОВ «Івано-Франківськгаз Збут».

  Як зазначив керівник підприємства, під час карантину газова компанія не може використовувати найдієвіший важіль впливу на боржників – відключення газопостачання, тому буде змушена стягувати заборгованість через суд. У будь-якому випадку, боржнику доведеться розрахуватися за уже спожитий природній газ, повідомляється на сайті компанії

  «Ми з початку осені фіксуємо катастрофічне падіння рівня розрахунків за спожитий газ із боку побутових споживачів. Лише за останній місяць заборгованість населення зросла на 87,9 млн грн, досягнувши показника у 436,24 млн грн», – розповідає директор ТОВ «Івано-Франківськгаз збут».

  За його словами, щомісяця компанія розсилає близько шести тисяч листів-нагадувань про необхідність сплатити борг за блакитне паливо. Після отримання повідомлення про борг споживач має чотири календарні дні для сплати простроченої заборгованості у повному обсязі. Ігнорування листа з боку клієнта призведе до передачі справи до суду.

  «Якщо за минулий рік ми передали до суду півтисячі справ, то за період карантину ця цифра зросла у рази. Лише за останні дні наші фахівці підготували для передачі у суд сотні справ про примусове стягнення заборгованості», – зазначив Юрій Пилипів.

  До речі, стягнення боргу в судовому порядку покладає на споживача ще й додаткові витрати. Адже окрім основної суми боргу йому доведеться оплатити судові витрати (від 210 до 2102 грн), пеню, інфляційні витрати (3% річних), а ще, в разі потреби, і послуги виконавчої служби.

  Аби уникнути судових тяганин, мешканцям Прикарпаття, які боргують за спожитий газ, в найкоротші терміни варто погасити борги або ж укласти договори з їх реструктуризації.

  Нагадаємо, що прикарпатці, які боргують за доставку газу, платитимуть ще більше.

  газовые тарифы
   

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!