Тлумацька міська ОТГ планує комплексну безпеку

  • На 20 сесію Тлумацької міської об’єднаної територіальної громади буде винесено проект рішення «Про затвердження концепції комплексної безпеки». Експерти запрошують громадськість активно включитися із пропозиціями до концепції, адже це системний документ для сталого розвитку громади.

    Концепція є основою для розробки й реалізації цільових програм по забезпеченню комплексної безпеки району й захисту від конкретних загроз; організації діяльності органів місцевого самоврядування, державної влади, правоохоронців та й для прийняття політичних й управлінських рішень з питань забезпечення комплексної безпеки.

    Реалізація концепції дозволить:

    – підвищити рівень безпеки населення, об’єктів й інфраструктури ОТГ;

    – створити умови, які забезпечують можливість гідного життя громадян, динамічного розвитку економічної, соціальної та духовної сфер життя суспільства;

    – створити ефективну систему забезпечення комплексної безпеки, здатну уникати існуючі і прогнозовані загрози.

    В результаті проведення фокус-групових дискусій визначено певні існуючі проблеми охорони правопорядку, профілактики правопорушень та інших проблем ОТГ, що мають пряме відношення до безпеки мешканців, які можна поділити на певні групи:

    – Стан доріг та їх облаштування;

    – Порушення правил дорожнього руху;

    – Порушення правил торгівлі алкогольними напоями;

    – Відсутність вуличного освітлення;

    – Недостатня робота по профілактиці правопорушень з неповнолітніми;

    – Екологічні проблеми;

    – Незаконна порубка лісу;

    – Незадовільний стан справ в системі охорони здоров’я;

    – Недостатнє забезпечення пожежної команди і рятувальної служби;

    – Злочини і правопорушення в цілому;

    – Проблеми і недоліки в роботі правоохоронних органів.

    У концепції йдеться про те, що для цього в ОТГ приймаються заходи щодо обмеження безробіття, наданню допомоги малозабезпеченим, часткової компенсації з бюджету витрат на комунальні послуги, здійсненню доплат тощо.

    Більш ефективно стала діяти система оперативного реагування на надзвичайні ситуації, пожежі та події. Намітилася тенденція скорочення кількості пожеж, зменшення числа загиблих і потерпілих на них. Разом з тим зберігається тенденція до зниження рівня безпеки району в ряді сфер громадського життя, відбувається фізичне і моральне зношування дорожнього господарства, посилення криміналізації, негативно позначається на суспільно-соціальній й економічній обстановці, на забезпеченні особистої безпеки громадян.

    Також у концепції добре описані загрози, які є перед Тлумацькою міською радою ОТГ. Йдеться про соціальні, політичні, комунально-побутові, природні, техногенні, екологічні, психологічні, кримінальні.

    До основних кримінальних загроз відносяться: загострення криміногенної обстановки, ріст числа вчинених злочинів відносно громадян і їхнього майна; підвищення суспільної небезпеки злочинів, вчинених організованими злочинними формуваннями;  вплив з боку кримінальних структур на процес ціноутворення, насамперед у сфері торгівлі продуктами харчування, лікарськими препаратами і іншими товарами першої необхідності; ріст у структурі чинених злочинів шахрайства, незаконної торгівлі наркотиками, рейдерства, корупції; ріст кількості злочинів у сфері незаконного обороту і споживання наркотиків.

    Основними передумовами, що збільшують виникнення кримінальної загрози, є:

    – майнові та фінансові відносини юридичних і фізичних осіб; низька соціальна захищеність і матеріально-технічна забезпеченість співробітників правоохоронних органів; недостатній рівень професійної підготовленостіспівробітників правоохоронних органів у боротьбі з організованої злочинністю; розділення сфер впливу серед різних кримінальних структур;

    – надлишкова кількість не зайнятих суспільно корисною працею

    До основних загроз комунально-побутового і житлового характеру відносяться: можливості аварій на інженерних комунікаціях і джерелах енергопостачання; дефіцит потужності об’єктів теплопостачання в окремих населених пунктах району; незавершеність переходу на нові безпечні технології очищення питної води, прибирання вулиць, утилізації виробничих і побутових відходів, енергозберігаючих, застосування матеріалів, сировини і продуктів, що містять речовини, які наносять шкоду навколишньому середовищу; зниження доступності комунально-побутових послуг для населення через ріст їхньої вартості;  дефіцит потужностей промислової переробки твердих побутових відходів; старіння житлового фонду.

    Загрози в сфері транспорту: низький рівень взаємоповаги та загальної дисципліни водіїв автотранспорту; – зношеність автошляхів та відсутність тротуарів.

    Реалізація загроз у транспортній сфері може привести до більших матеріальних втрат і людських жертв;до підвищеного травматизму водіїв і пасажирів;  до порушення нормальної життєдіяльності ОТГ.

    Проблеми економічних умов життя суспільства набули особливої гостроти. До основних економічних загроз відноситься: одночасний спад промислового виробництва і недоспоживанняосновною масою населення товарів та послуг; невиправданий ріст цін на енергоресурси, на автомобільне паливо і пально-мастильні матеріали; відсутність міцних господарських зв’язків між суб’єктами економічної діяльності;  ріст кількості економічних злочинів; ослаблення творчої і трудової активності населення.

    Загрози в соціальній сфері можуть привести до наростання до критичної межі напруженості в суспільстві, виникненню важкорозв’язних протиріч серед різних шарів населення. До основних соціальних загроз відносяться: наявність безробіття працездатних громадян, слабка соціальна захищеність працівників на підприємствах приватного сектора; погіршення здоров’я населення внаслідок зростання споживання алкоголю, тютюну і наркотичних речовин, різкого погіршення умов та охорони праці, інтенсифікації трудового процесу.

    До загроз психологічного характеру відносяться: ріст психологічної напруженості населення внаслідок збільшення числа стресових ситуацій, у колективах, на виробництві, у родинах; підвищення психологічної напруженості в населення внаслідок посилення відчуття соціальної незахищеності; ріст числа психічних захворювань; ріст споживання алкоголю, поширення наркоманії.

    Основними передумовами, що збільшують виникнення загроз психологічного характеру, є: ріст напруженості та нестабільності економічної, фінансової, криміногенної ситуації, збільшення стресогенних і психогенних факторів у родинах, у навчальних закладах, на роботі; відсутність цілеспрямованої політики формування духовно-моральних, культурних, соціальних і економічних підстав для об’єднання мешканців Тлумацької міської ради ОТГ в єдину соціальну спільність; соціальна й психологічна відірваність дітей і підлітків від дорослих; різке зменшення можливостей для продуктивної й відповідної моральним нормам реалізації потреб дітей і підлітків, через чого їхня активність реалізується в протиправних й аморальних формах (від вандалізму до криміналу).

    Рівень загрози являє собою ступінь її актуалізації або здатності завдавати шкоди цілісності й нормальному функціонуванню об’єкта.

    Щоб створити безпечні умови проживання та особисту безпеку мешканців Тлумацької міської ради ОТГ, попередження хуліганських проявів, грабувань, крадіжок, розбійних нападів в громадських місцях, виявлення чинників, які впливають на стан правопорядку, зменшення кількості ДТП, в тому числі з тяжкими наслідками, запобігання створенню умов для вчинення злочинів у стані алкогольного сп’яніння, а також підвищення результативності та ефективності професійної діяльності поліції:

    Розробили вони й план заходів.

    Перше – підвищення якості дорожньої інфраструктури. Зокрема облаштувати велодоріжки та встановити відповідні дорожні знаки в населених пунктах ОТГ, де вони на даний час відсутні. Забезпечити проведення капітального ремонту вулиці Грушевського у м. Тлумач, дороги м. Тлумач — с. Клубівці. В темну пору дня забезпечити освітлення вулиць (в першу чергу с. Бортники).

    Пішохідні переходи слід облаштувати їх пандусними спусками для дитячих та інвалідних колясок та забезпечити їх освітленням, встановити дорожні знаки щодо обмеження швидкості на дорогах біля дитячих садків і шкіл.

    Також слід облаштувати тротуари, автобусні зупинки в населених пунктах ОТГ, де на даний час вони відсутні, забезпечити їх відповідними знаками, огорожею від можливих наїздів автомобілями, освітленням та заїздами, встановити інформаційні знаки з назвами вулиць і таблички з номерами будинків.

    До речі, концепція передбачає організувати громадське формування з охорони громадського порядку «Муніципальна варта» та виділити кошти для забезпечення його діяльності, встановити порядок заохочення громадян у разі їх участі в запобіганні злочинам і їх розкритті та виділення коштів для заохочення громадських помічників дільничних інспекторів поліції відповідно до Закону України «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону».

    «Муніципальна варта» ОТГ має вживати дієвих заходів до водіїв, які неодноразово порушують ПДР, організовувати тематичні уроки та практичні заняття. Крім цього, вживати заходів щодо виявлення правопорушень природоохоронного законодавства (проводити рейди) та притягати до відповідальності осіб, винних у підпалах, спалюванні сміття, сухої рослинності на полях, присадибних ділянках, не допускати підпалів лісових насаджень і торфу, а також рослинності та опалого листя та роз’яснення шкідливості таких заходів (зокрема в с. Надорожна, Королівка). А ще – вжити заходів стосовно незаконної порубки лісу (внаслідок чого пропадає вода в колодязях) та незаконної переробки пиломатеріалів.

    До речі, концепція передбачає заборонити торгівлю алкогольними напитками в закладах торгівлі після 22.00 год. та посилити контроль за порушенням правил торгівлі та продажу неповнолітнім. Забезпечити особливу увагу місцям, в яких найчастіше неповнолітні розпивають спиртні та слабоалкогольні напої (зокрема, в м. Тлумач в парку, біля пам’ятника). Постійно виявляти та припиняти діяльність точок незаконного розповсюдження алкоголю та самогоноваріння, торгівлі фальсифікованими алкогольними напоями.

     

    Детальніше із концепцією можна ознайомитися тут.

    Проект безпекової концепції розроблено на основі фокус-групових досліджень в громадах в рамках проекту «Підвищення рівня підзвітності поліції та органів місцевого самоврядування перед громадами та налагодження діалогу через прийняття Комплексних програм розвитку безпеки у 18 територіальних громадах західних областей України» і реалізується за фінансової підтримки Національного фонду на підтримку демократії (NED).
    Безпосередньо реалізацією проекту для громад Тлумацького району займалися експерти ГО «Центр правових та політичних досліджень «СІМ».
    Метою даного проекту є напрацювання концепції безпеки та механізму зворотного зв’язку місцевої влади з громадою для вирішення внутрішніх проблем безпеки в громадах за допомогою взаємодії між поліцією, громадою та місцевою владою – так звана модель «community policing».

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!