• Це є постановка, – Ірма Вітовська висловилася щодо зйомок художніх фільмів про Бучу і Маріуполь

  • Акторка вважає, що знімати художні фільми про геноцид сьогодні – недоречно.

    Між кінотворцями сьогодні точаться суперечки щодо того, чи потрібно зараз знімати фільми про Бучу чи Маріуполь. Є ті, які чітко вирішили для себе: ще не час, утім також є режисери, які дотримуються іншої думки.

    Українська акторка театру та кіно Ірма Вітовська поділилась своєю думкою про фільм “20 днів у Маріуполі”, який відправляють на Оскар, пише “24 Канал”.

    Вона вважає, що знімати художні фільми про геноцид сьогодні – недоречно. Зокрема, через те, що кінотворці повинні проявити емпатію до людей, які насправді пережили усі ці жахи війни.

    “Я слабо можу уявити, що, наприклад, знімають фільм про Голокост у момент, коли в сусідньому кварталі триває Голокост. У вас все нормально з емпатією й інтелектом, хочеться спитати у людей?” – поділилась Вітовська.

    Щодо документального кіно – чому б ні, сьогодні це на часі, вважає вона. Документальне кіно має можливість розташувати камеру та обирати точку зору автора, але йому недоступна можливість вигадувати або перекручувати події. Його завдання – відображати реальність.

    Щодо художнього кіно про геноцид, Ірма Вітовська вважає, що сьогодні воно може зачепити почуття людей, не в доброму сенсі. Вона думає, що сенс художнього фільму полягає у вигадці, певному домислі й перекручуванні подій. Це добре, але не для теми про Маріуполь чи Бучу.

    “Художнє кіно – це реставрація подій, художній домисел, який відтворює події. Але що є інструментом відтворення? Звичайно, акторські імітації, навіть якщо вони супер професійні, навіть якщо прожиті. Це є постановка. І у слові постановка криється весь диявол”, – сказала Ірма в інтерв’ю.

    Що думає Ірма Вітовська про фільм “20 днів у Маріуполі”

    Кінострічка “20 днів у Маріуполі” – документальний фільм, який відправляли на Оскар. Це один із наших надважливих документів-доказів про злочини Росії.

    “Так, “20 днів у Маріуполі” – важлива картина, і я дуже рада, що вона буде зараз іти (на Оскар – “24 Канал”). Дай Боже, щоб вона дійшла до Оскарівського майданчика. І щоб після “Навального” з того майданчика говорив “Маріуполь”. Я дуже молюся”, – сказала Ірма про стрічку.

    “20 днів у Маріуполі” – дуже достойний фільм, у нас час, вважає Ірма Вітовська. Сьогодні це – наша реальність, яку не варто перекручувати художніми засобами. Фіксація подій та виставки світлин про Бучу, включаючи розповіді свідків, в стилі формату, схожого на фільми “Золотий вересень” режисера Химича або “Живі” від Буковського про Голодомор. Це хороші роботи, які сьогодні мають право на існування.

    Нагадаємо, “20 днів у Маріуполі” став найкасовішим документальним фільмом в Україні

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!

    НАШІ КОЛУМНІСТИ ТА БЛОГЕРИ

    Деркачова ОльгаДеркачова Ольга

    ЯКЩО ВІДЧИНИТЬСЯ ВЕРТЕП

    «Я ніколи серйозно не займався графікою, навіть не уявляв собі, що зможу робити якісь ілюстрації. Зі страхом я взявся читати. Вірші захопили мене, відкрився цілий світ цікавих образів, про які я й не думав ніколи. Усе так збуджувало мою уяву, що я вже не міг не думати про композиції. Ще на прощання Іван попросив зробити

    Палій ЮліяПалій Юлія

    Блог дружини військового: навіть найменші дії мають значення

    Я недостатньо роблю. Хтось робить більше, ніж я. Та що я там допомагаю, це мало. Мій чоловік не воює і я відчуваю себе винною. Те, що я роблю – це ніщо в порівнянні з тим, що роблять інші. Скільки таких та схожих фраз мені доводиться чути й читати від людей, які допомагають військовим. Та коли

    Рязанцева ЯнаРязанцева Яна

    Покровський напрямок: що зараз відбувається на українському сході?

    В 2022 році моє місто знаходилось в 100 кілометрах від лінії бойового зткнення — глибокий тил на заході Донецької області. Покровськ, Добропілля, Білицьке, Білозерське і сусідні містечка й села стали прихистком для тисяч вимушених переселенців зі зруйнованих та окупованих населених пунктів.  Звісно, близькість фронту відчувалась в усьому — літаки в небі, важка техніка транзитом, пікапи

    Магда ЄвгенМагда Євген

    Пропорція для Путіна

    Останні тижні переконливо продемонстрували, що Путін не лише погано знає історію, але і як менеджер дуже слабенький. Він намагається застосувати методи неефективного впливу, брати кількістю, а не якістю там, де потрібно діяти раціонально та точно. Міф про «велич Росії» руйнується не лише діями ЗСУ, але і протестами мобілізованих росіян. Варто нагадати, що на старті широкомасштабного