• Це є постановка, – Ірма Вітовська висловилася щодо зйомок художніх фільмів про Бучу і Маріуполь

  • Акторка вважає, що знімати художні фільми про геноцид сьогодні – недоречно.

    Між кінотворцями сьогодні точаться суперечки щодо того, чи потрібно зараз знімати фільми про Бучу чи Маріуполь. Є ті, які чітко вирішили для себе: ще не час, утім також є режисери, які дотримуються іншої думки.

    Українська акторка театру та кіно Ірма Вітовська поділилась своєю думкою про фільм “20 днів у Маріуполі”, який відправляють на Оскар, пише “24 Канал”.

    Вона вважає, що знімати художні фільми про геноцид сьогодні – недоречно. Зокрема, через те, що кінотворці повинні проявити емпатію до людей, які насправді пережили усі ці жахи війни.

    “Я слабо можу уявити, що, наприклад, знімають фільм про Голокост у момент, коли в сусідньому кварталі триває Голокост. У вас все нормально з емпатією й інтелектом, хочеться спитати у людей?” – поділилась Вітовська.

    Щодо документального кіно – чому б ні, сьогодні це на часі, вважає вона. Документальне кіно має можливість розташувати камеру та обирати точку зору автора, але йому недоступна можливість вигадувати або перекручувати події. Його завдання – відображати реальність.

    Щодо художнього кіно про геноцид, Ірма Вітовська вважає, що сьогодні воно може зачепити почуття людей, не в доброму сенсі. Вона думає, що сенс художнього фільму полягає у вигадці, певному домислі й перекручуванні подій. Це добре, але не для теми про Маріуполь чи Бучу.

    “Художнє кіно – це реставрація подій, художній домисел, який відтворює події. Але що є інструментом відтворення? Звичайно, акторські імітації, навіть якщо вони супер професійні, навіть якщо прожиті. Це є постановка. І у слові постановка криється весь диявол”, – сказала Ірма в інтерв’ю.

    Що думає Ірма Вітовська про фільм “20 днів у Маріуполі”

    Кінострічка “20 днів у Маріуполі” – документальний фільм, який відправляли на Оскар. Це один із наших надважливих документів-доказів про злочини Росії.

    “Так, “20 днів у Маріуполі” – важлива картина, і я дуже рада, що вона буде зараз іти (на Оскар – “24 Канал”). Дай Боже, щоб вона дійшла до Оскарівського майданчика. І щоб після “Навального” з того майданчика говорив “Маріуполь”. Я дуже молюся”, – сказала Ірма про стрічку.

    “20 днів у Маріуполі” – дуже достойний фільм, у нас час, вважає Ірма Вітовська. Сьогодні це – наша реальність, яку не варто перекручувати художніми засобами. Фіксація подій та виставки світлин про Бучу, включаючи розповіді свідків, в стилі формату, схожого на фільми “Золотий вересень” режисера Химича або “Живі” від Буковського про Голодомор. Це хороші роботи, які сьогодні мають право на існування.

    Нагадаємо, “20 днів у Маріуполі” став найкасовішим документальним фільмом в Україні

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!

    НАШІ КОЛУМНІСТИ ТА БЛОГЕРИ

    Деркачова ОльгаДеркачова Ольга

    Тужливі пісні мого народу

             Пам’ятаєте, як буквально кілька тижнів тому нашу спільноту тіпало від гніву та обурення після почутого від Папи Римського про український білий прапор? Ми одразу зробили тисячу та один мем, розродилися обурливо гнівними поетичними та прозовими опусами-дописами у соцмережах. І готові були ледь не на Святому Письмі присягати, що ми будемо битися за Україну, за

    Рязанцева ЯнаРязанцева Яна

    Люди, які бояться не обстрілів, а окупації

    Волонтерство на Донеччині. Погляд зсередини. Побутує думка, що на сході лишились одні ждуни. Ніби й так майже всі були сепарами, невеличка кількість патріотів давно виїхала, а лишились тільки ті, хто чекає рускій мір (ну і, звісно ж, працює на ворога). Багатьом зручно так думати. Помічаю це в особистих розмовах і соцмережах. Але ж як  воно

    Магда ЄвгенМагда Євген

    Пропорція для Путіна

    Останні тижні переконливо продемонстрували, що Путін не лише погано знає історію, але і як менеджер дуже слабенький. Він намагається застосувати методи неефективного впливу, брати кількістю, а не якістю там, де потрібно діяти раціонально та точно. Міф про «велич Росії» руйнується не лише діями ЗСУ, але і протестами мобілізованих росіян. Варто нагадати, що на старті широкомасштабного

    Волошин ТарасВолошин Тарас

    Вакцинація і Конституція

    Україна стрімко летить вперед, точніше, у прірву – за темпами поширення коронавірусу. Лікарні переповнені, щодня страшною смертю вмирають сотні людей. І при цьому все ще є достатньо особин, які протестують проти вакцинації від COVID-19. Буду називати їх саме так, адже всі інші слова, що спадають на думку, у друк не пропустять. Що особисто мене обурює