• “20 днів у Маріуполі” став найкасовішим документальним фільмом в Україні

 • За перші 5 днів фільм зібрав понад 530 тисяч гривень у прокаті.

  Документальна стрічка Мстислава Чернова стала найкасовішою в Україні. Стало відомо про касові збори першого вікенду, передає 24 Канал.

  Фільм лауреата Пулітцерівської премії Мстислава Чернова стартував у кінопрокаті 31 серпня.

  “20 днів у Маріуполі” став найкасовішим фільмом в Україні

  Країна: США, 2023 рік
  Хронометраж: 94 хвилини

  Події у фільмі розгортаються довкола облоги Маріуполя у лютому – березні 2022 року під час повномасштабного російського вторгнення. Світова прем’єра відбулася 21 січня 2023 року на найбільшому в США фестивалі незалежного кіно Sundance.

  Перемоги фільму:

  • Приз глядацьких симпатій, Програма World Cinema Documentary, кінофестиваль “Санденс”, 2023 рік;
  • Найкращий фільм Національного конкурсу, Приз глядацьких симпатій, міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA, 2023 рік.

  Станом на 4 вересня 2023 року фільм “20 днів у Маріуполі” став найкасовішим документальним фільмом українського кінопрокату. Прокат стрічки триває.

  Журналісти з команди Associated Press були останніми іноземними кореспондентами, які знаходилися в оточеному ворогом Маріуполі. Вони документували атаки російських військ на місто, руйнування будівель та трагічні події серед мирних жителів. Зі зібраного матеріалу Мстислав Чернов створив фільм, який має на меті висвітлення правдивого образу подій для майбутнього показу всьому світові.

  “Війна – це рентген для суспільства. Хто був добрим, то стає добрішим. Хто був злим, то не зможе контролювати свою агресію”, – цитата з фільму “20 днів у Маріуполі”.

  Читайте також: На Netflix вийшов документальний серіал, в якому показали загибель Павла Вишебаби: реакція воїна  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!

  НАШІ КОЛУМНІСТИ ТА БЛОГЕРИ

  Рязанцева ЯнаРязанцева Яна

  Як повертається життя в місто на Донеччині: розповідь через особисті відчуття

  Просто уявіть — ви сидите в кафе, неспішно п’єте каву, спостерігаєте, як ваша дитина вистрибує на батуті в дитячій кімнаті, потім підбігає до вас, незграбно плюхається в крісло і, смачно макаючи в кетчуп смужку картопельки, жує свою улюблену фрі. “Мммм, смачно”, — заплющує очі, корчить задоволену гримаску й потирає маленькою долонькою по пузику. Ви спостерігаєте

  Магда ЄвгенМагда Євген

  Пропорція для Путіна

  Останні тижні переконливо продемонстрували, що Путін не лише погано знає історію, але і як менеджер дуже слабенький. Він намагається застосувати методи неефективного впливу, брати кількістю, а не якістю там, де потрібно діяти раціонально та точно. Міф про «велич Росії» руйнується не лише діями ЗСУ, але і протестами мобілізованих росіян. Варто нагадати, що на старті широкомасштабного

  Волошин ТарасВолошин Тарас

  Вакцинація і Конституція

  Україна стрімко летить вперед, точніше, у прірву – за темпами поширення коронавірусу. Лікарні переповнені, щодня страшною смертю вмирають сотні людей. І при цьому все ще є достатньо особин, які протестують проти вакцинації від COVID-19. Буду називати їх саме так, адже всі інші слова, що спадають на думку, у друк не пропустять. Що особисто мене обурює

  Лінник ЛюдмилаЛінник Людмила

  Сіла і поїхала

  Попри усі можливі стереотипи, незважаючи на низку дискримінуючих обставин, безвідносно до ситуації загалом, все більше жінок у нашій країні стають водійками. 13 років тому, коли я ходила в автошколу, у моїй групі було лише троє молодих дівчат. Сьогодні ж на курсах чоловіків та жінок, мабуть, порівну. І якщо чоловіки здебільшого отримують посвідчення водія у 18—20