Нещодавно у соціальній мережі франківка Юлія Косач написала пост щодо Івано-Франківського міського клінічного пологового будинку, мовляв там її не пустили в туалет.
“Прийшла із пологового. Вкотре з пригнобленим відчуттям. Я на сороковому тижні вагітності, живіт величезний – ніг не видно. Прийшла здавати аналіз крові в МКПЦ. Як і всі відвідувачі хотіла сходити в туалет. На приймальному відділенні мені відмовили, адже вбиральна тільки для пацієнтів приймального покою“, – пише жінка.
В адміністрації туалет був зачинений на ремонт, ще дві вбиральні на першому поверсі теж зачинені.
Юлія Косач каже, що зі сльозами на очах просила дати їй ключ, а чула тільки одне, – “На ремонті” або ж “Тільки для працівників”. В стаціонар теж не пускали.
“При поступлені в пологовий сплачуєш благодійні внески, при зборі аналізів теж благодійні, все з собою мати треба – вата, спирт, рукавички) Та зробіть вже платний той туалет, хоча б один. Це просто знущання з пацієнтів, а особливо з вагітних жінок“, – розповідає в пості Косач.
Зауважує, що така ситуація не тільки в міському перинатальному, а й в обласному. Жінка каже, що з такими сльозами ще ніде не доводилося випрошувати ключ від вбиральні.
Директор комунального некомерційного підприємства «Івано-Франківський міський клінічний перинатальний центр» Сергій Стефанко розповів “Галицькому кореспонденту”, що тоді виникло непорозуміння, а з працівницею пологового, яка не дала ключі, провели бесіду – та вибачилась.
“Кожен хто лікується у нас, чи здає аналізи має право зайти в туалет. Для цього потрібно просто взяти ключі і вбиральню відкриють. Коли я запитав працівницю чому та не надала ключі, вона не знала, що сказати“, – розповідає Стефанко.
Додає, що сам був здивований, коли почув про цю ситуацію, навіть говорив із Юлією Косач, після того, як та народила.
Сергій Стефанко розповів, що в туалет не пускають тільки людей з вулиці, тих хто не проходить лікування. Але якщо людині дійсно потрібно у вбиральню вона також може зайти. Робиться це для того, щоб туалет завжди був чистий та охайний.