У франківському пологовому вагітну жінку не впустили у вбиральню

 • Нещодавно у соціальній мережі франківка Юлія Косач написала пост щодо Івано-Франківського міського клінічного пологового будинку, мовляв там її не пустили в туалет.

  Прийшла із пологового. Вкотре з пригнобленим відчуттям. Я на сороковому тижні вагітності, живіт величезний – ніг не видно. Прийшла здавати аналіз крові в МКПЦ. Як і всі відвідувачі хотіла сходити в туалет. На приймальному відділенні мені відмовили, адже вбиральна тільки для пацієнтів приймального покою“, – пише жінка. 

  В адміністрації туалет був зачинений на ремонт, ще дві вбиральні на першому поверсі теж зачинені.

  Юлія Косач каже, що зі сльозами на очах просила дати їй ключ, а  чула тільки одне, – “На ремонті” або ж “Тільки для працівників”. В стаціонар теж не пускали.

  При поступлені в пологовий сплачуєш благодійні внески, при зборі аналізів теж благодійні, все з собою мати треба  – вата, спирт, рукавички) Та зробіть вже платний той туалет, хоча б один. Це просто знущання з пацієнтів, а особливо з вагітних жінок“, – розповідає в пості Косач. 

  Зауважує, що така ситуація не тільки в міському перинатальному, а й в обласному. Жінка каже, що з такими сльозами ще ніде не доводилося випрошувати ключ від вбиральні.

  Директор комунального некомерційного підприємства «Івано-Франківський міський клінічний перинатальний центр» Сергій Стефанко розповів “Галицькому кореспонденту”, що тоді виникло непорозуміння, а з працівницею пологового, яка не дала ключі, провели бесіду – та вибачилась. 

 • Кожен хто лікується у нас, чи здає аналізи має право зайти в туалет. Для цього потрібно просто взяти ключі і вбиральню відкриють. Коли я запитав працівницю чому та не надала ключі, вона не знала, що сказати“, – розповідає Стефанко.

  Додає, що сам був здивований, коли почув про цю ситуацію, навіть говорив із Юлією Косач, після того, як та народила. 

  Сергій Стефанко розповів, що в туалет не пускають тільки людей з вулиці, тих хто не проходить лікування. Але якщо людині дійсно потрібно у вбиральню вона також може зайти. Робиться це для того, щоб туалет завжди був чистий та охайний. 

  Нагадаємо, що 6 жовтня в Івано-Франківському міському клінічному перинатальному центрі під час пологів померла 27-річна Наталія Цуцяк.

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!