У Франківську покажуть фільм «Зарваниця» про паломників УГКЦ (трейлер)

 • Сьогодні, 17 листопада, в Івано-Франківську в Підземному переході «Ваґабундо” відбулася зустріч із режисерами документальної стрічки “Зарваниця” Яремою Малащуком і Романом Хімеєм.

  Згодом цього ж дня о 18:30 відбудеться й прем’єра фільму.

  Фільм знятий повністю за кошти Держкіно України та у співпраці з Івано-Франківською і Тернопільською кінокомісіями. Над фільмом працювали два режисери – коломияни Ярема Малащук та Роман Хімей.

  Знімали фільм у 2017-2018 році. Він розповідає про один з наймасовіших паломницьких походів України.

  «Тема християнства та традицій із дитинства нам дуже близька. Для нас завжди було важливо передати людину у пошуку віри, але обійти стороною іронію, і зберегти щирість», – каже співрежисер Роман Хімей.

  У фільмі було кілька героїв, які по-різному інтерпретували сам похід: пані Параска з Криворівні, яка двадцять років уже ходить у такі походи, діти Максимко та Павло, фотограф Ярема Проців, журналіст із Коломиї.

  «Кожен з них по-своєму бачить цей похід. Також фільм показує, як герої поєднують свій побут з паломництвом», – зазначає Ярема Малащук.

  Спочатку режисери знімали фільм своїми силами – йшли у пішу ходу зі звичайними камерами. А коли надійшло фінансування – їхні можливості збільшилися. Зйомки тривали не більше ніж 17 днів. 

  «Ми є операторами, сценаристами, монтажерами цього фільму», – зауважують творці.

  Нагадаємо: Франківцям покажуть міжнародний театральний кінопроєкт про міграцію

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!